Uz festivālu Daugavpilī sabrauca poļi no dažādām valstīm 0

Trešdiena, 03 maijā 2017, 13:00 Versija drukāšanai

Uz festivālu Daugavpilī sabrauca poļi no dažādām valstīm
Uz skatuves, centrālajā laukumā un ielās pirmajās maija dienās varēja dzirdēt poļu dziesmas un ar prieku vērot aizraujošas dejas. Astoto reizi Daugavpilī notika festivāls „Poļu folklora Latgalē”. Tas norisinās reizi divos gados un ir veltīts svētkiem, ko poļi svin visā pasaulē. 2. maijs ir ārpus Polijas dzīvojošo poļu diena.


Kopš 2002. gada šī diena ir arī Polijas valsts karoga diena. 3. maijā tiek atzīmēta Polijas Konstitūcijas diena, starp citu, tā ir pirmā Eiropā pieņemtā konstitūcija. Mūsu pilsētā ieradās delegācijas no Lietuvas, Latvijas un Polijas. Tikšanās laikā domē viesi dalījās iespaidos par to, cik daudz ir paveikts Daugavpilī poļu kultūras un tradīciju saglabāšanai.

 

Polija sniedz lielu atbalstu nacionālajām skolām, radošajiem kolektīviem un sabiedriskajām organizācijām. Taču ir viens nosacījums: vispirms kaut kas ir jāizdara pašiem, jāpierāda sevi, un tad var rēķināties ar atbalstu un palīdzību. Piemēram, ļoti daudz tiek darīts, lai saglabātu poļu kultūras tradīcijas Lietuvas pilsētā Nemenčinē.

 

Mūsu pilsētiņa nav liela, tikai 6 tūkstoši iedzīvotāju, bet mūsu deju kolektīvā ir gandrīz 200 cilvēki. Pilsētā ir vēl vairāki spēcīgi deju kolektīvi. Tagad mūs pazīst daudzi, tāpēc mūsu projektus atbalsta.

 

3. maijā tiek svinēti Varšavas ielas svētki. Pirms ziedu nolikšanas pie pieminekļa poļu karavīriem, kuri ir krituši kaujās par Latvijas neatkarību, pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis atgādināja, ka par godu Latvijas simtgadei blakus piemineklim tiks iestādīta ozolu aleja.

 

Dāvanu valsts jubilejai sagatavoja arī festivāla dalībnieki. Jaunieši no dažādām valstīm viens otram nodeva Latvijas karogu. Tas ir simbols tam, ka var mīlēt savu kultūru un būt tās valsts patriotam, kurā dzīvo.

 

0
Autors:TV DAUTKOM

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti