Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību 0

Ceturtdiena, 10 aug 2023, 13:04 Versija drukāšanai

Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība lems par kultūras un tūrisma jomu pārvaldības uzlabošanu, kā arī ieviesīs jaunu cietokšņa un muzeju darba organizācijas modeli.


"Daugavpils ciena, saglabā un attīsta mūsu daudzpusīgās kultūras vērtības. Sakārtojot pārvaldības struktūru, mēs panāksim, ka kultūras dzīve mūsu pilsētā kļūst vēl interesantāka un pieejamāka. Šīs izmaiņas ļaus arī labāk izmantot Daugavpils tūrisma potenciālu, kam šobrīd ir vēl daudz neizmantotu iespēju. Daugavpilij jākļūst par populāru tūrisma galamērķi ne tikai Latvijas mērogā! Tāpat mazsvarīgi nav arī tas, ka sakārtota struktūra ar skaidri noteiktām funkcijām ļauj lietderīgi izmantot finanšu līdzekļus," - norāda Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

 

Saskaņā ar plānotajām izmaiņām Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Vienības nams” kļūs par vadošo iestādi, kas īstenos valsts un pašvaldības kultūrpolitiku un koordinēs kultūras norišu organizēšanu pilsētā. Iestādei tiks noteikts arī metodiskā kultūras centra statuss.

 

“Vienības nama” paspārnē tiks apvienotas tādas pašvaldības iestādes kā Kultūras pārvalde un izveidoti Latviešu un latgaliešu kultūras centrs, Krievu kultūras centrs, Baltkrievu kultūras centrs, Poļu kultūras centrs un Ukraiņu kultūras centrs. Tas palīdzēs saglabāt un attīstīt gan latviešu, gan latgaliešu, gan mazākumtautību kultūras. “Vienības nams” kļūs arī par galveno pilsētas kultūras pasākumu īstenotāju.

 

Izmaiņas skars arī “Daugavpils kultūras pili”, kas kļūs par patstāvīgu Daugavpils valstspilspilsētas pašvaldības iestādi un apvienos divas pašreizējās struktūrvienības - “Kultūras pili” (Smilšu iela 92 ) un “Forštates kultūras namu” (Vidzemes iela 41). Iestādes funkcionālo pārraudzību vienotās pilsētas kultūras dzīves ietvarā veiks “Vienības nams”.

 

Pašvaldībā tiks ieviests arī vienots Daugavpils cietokšņa un muzeju pārvaldības modelis, nodrošinot gan pilsētas Cietokšņa apkaimes, gan pilsētas muzeju attīstību.

 

Daugavpils valstspilspilsētas pašvaldības iestāde “Daugavpils cietokšņa un muzeju pārvalde” kļūs par vadošo pašvaldības iestādi, kas īstenos kultūras mantojuma saglabāšanas un muzeju attīstības politiku, būs atbildīga par tās ieviešanu un uzraudzību pašvaldības iestādēs, kā arī nodrošinās valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa - Daugavpils cietokšņa ar priekštilta nocietinājuma teritorijas (tās aizsardzības zonas) un tajā esošā kultūras mantojuma saglabāšanu un attīstību.

 

Daugavpils cietokšņa un muzeju pārvalde pārraudzīs un koordinēs Rotko muzeja (iepr. nosaukums Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs), Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centra “Inženieru arsenāls” un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja (t. sk. Latgales kulinārā mantojuma centra “Šmakovka”) darbību.

 

Tāpat tiks stiprināta pašvaldības komunikācijas stratēģija un darbība tūrisma jomā, Komunikācijas nodaļas un “Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra” vietā izveidojot Sabiedrisko attiecību un tūrisma departamentu.

 

Piedāvātās izmaiņas stāsies spēkā no 2023. gada 1.oktobra. Uz jauno iestāžu - Latviešu un latgaliešu kultūras centra, Ukraiņu kultūras centra, Daugavpils kultūras pils un Daugavpils cietokšņa un muzeju pārvaldes - vadītāju amatiem tiks izsludināti konkursi.

 

Autors:Grani.lv
Foto:grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti