Daugavpilī noskaidroti “Vasaras izaicinājuma” uzvarētāji 0

Otrdiena, 04 aug 2015, 10:09 Versija drukāšanai

Daugavpilī noskaidroti “Vasaras izaicinājuma” uzvarētāji
Pagājušajā nedēļas nogalē Daugavpils apkaimē norisinājās uzreiz divi nozīmīgi orientēšanas notikumi – Latvijas MTBO čempionāts sprintā un vidējā distancē, kā arī Latvijas kausa sacensības “Vasaras izaicinājums” (10. posms). Sacensības Daugavpils krastos pulcēja aptuveni 300 orientieristus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Šveices.

Kā pirmie sestdienas pēcpusdienā sacensības uzsāka orientēšanās skrējiena dalībnieki, kas sacensības uzsāka ar vidējo distanci Rugeļu meža purvos un pļavās. Sieviešu elitē līderos izvirzījās Baltkrievijas pārstāve Aksana Buyakova, apsteidzot Lauru Leibomu par divām minūtēm, savukārt vīriešu konkurencē pirmajā pozīcijā ierindojās Ainārs Lupiķis, viņam piekāpās Kristaps Ozoliņš un lietuvietis Darius Kilbauskas.

Kamēr vairāki orientieristi vēl cīnījās ar distanci mežā, startā jau pulcējās Latvijas MTBO čempionāta dalībnieki, kurus gaidīja starts sprinta distancē. Par Latvijas čempioniem sprintā kļuva Aiga Strazdiņa un Mārtiņš Linde, sudraba medaļas izcīnīja Dina Zobena un Mārtiņš Lasmanis, savukārt uz trešā pjedestāla pakāpiena kāpa Mārīte Knēta un Atis Heinols. Jāuzsver, ka veselīgu konkurenci Latvijas sportistiem radīja kaimiņvalstu stiprākie sportisti. Sīvā cīņā izcīnīto vietu sadalījums ir šāds:

1. Aiga Strazdiņa (LAT)

2. Olya Mikhaylova (RUS)

3. Ramune Arlauskiene (LTU)

1. Taaniel Tooming (EST)

2. Mārtiņš Linde (LAT)

3. Regimantas Kavaliauskas (LTU)

Nākošajā dienā pirmie uz startu devās velo-orientieristi. Cīņā ar Rugeļu meža ceļiem, takām un taciņām veiksmīgākie izrādījās kaimiņvalstu pārstāvji. Ātrākos laikus vidējā distancē uzrādīja:

1. Algirda Zaliauskaitė (LTU)

2. Ingrīda Šmite (LAT)

1. Margus Hallik (EST)

2. Regimantas Kavaliauskas (LTU)

3. Egidijus Pilybas (LTU)

Uzrādot otro labāko laiku, par ātrāko Latvijas sportisti un Latvijas čempioni vidējā distancē kļuva Ingrīda Šmite, sudrabu izcīnīja Mārīte Knēta, savukārt bronzu - Aiga Strazdiņa. Vīriešu konkurencē par šī gada Latvijas čempionu vidējā distancē kļuva ātrākais no latviešiem - smaidīgais Mārtiņš Lasmanis, uz otrā pjedestāla pakāpiena kāpa Edgars Bričonoks, bet bronzas medaļu izcīnīja Eduards Rēns.

Pēc Latvijas labāko velo-orientieristu apbalvošanas cīņu par uzvaru “Vasaras izaicinājuma” kopvērtējumā turpināja skrējēji. Vīriešu elites grupā līderpozīcijas izdevās nosargāt Aināram Lupiķim, Kristaps Ozoliņš izcīnīja otro vietu, savukārt trešajā vietā ierindojās Lietuvas pārstāvis Viktoras Staišiūnas. Sieviešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Volha Rahautsova, aiz sevis atstājot Lauru Leibomu un Aksanu Buyahkovu.

0
Autors:stiga.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties