Būs pieejams pilns spriedums Pupiņas slepkavības lietā 0

Pirmdiena, 26 okt 2015, 08:14 Versija drukāšanai

Būs pieejams pilns spriedums Pupiņas slepkavības lietā
Rīgas apgabaltiesa, kura septembra otrajā pusē krimināllietā par studentes Elīnas Pupiņas slepkavību apsūdzētajam Jānim Gaigalam piespriedusi deviņu gadu un desmit mēnešu ilgu cietumsodu, pieņēmusi lēmumu par pilna tiesa sprieduma sākotnējā pieejamības termiņa pagarināšanu par trim nedēļām, nosakot, ka tas būs pieejams 26.oktobrī, aģentūrai BNS pastāstīja tiesas pārstāve Zane Stira.


Šādu lēmumu tiesas pieņēma, ņemot vērā lielo tiesas noslodzi.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Rīgas apgabaltiesa 18.septembrī pasludināja saīsināto spriedumu, ar kuru krimināllietā par studentes Pupiņas slepkavību apsūdzēto Gaigalu sodījusi ar deviņu gadu un desmit mēnešu brīvības atņemšanas sodu.

 

Tāpat Gaigalam piespriesta policijas kontrole uz vienu gadu.

 

Tiesa atcēla spriedumu daļā par morālā kaitējuma piedziņu nogalinātās māsai Agnesei Pupiņai, kurai ar pirmās instances tiesas spriedumu tika noteikta materiālā atlīdzība 5000 eiro apmērā, nosakot, ka no Gaigala par labu nogalinātās māsai piedzenami 12 tūkstoši eiro.

 

No apsūdzētā valsts labā piedzenami procesuālie izdevumi 5 393 tūkstošu eiro apmērā. Tā ir summa, kas izmaksāti cietušajiem, lai segtu ceļa izdevumus un maksu par nakts mītnēm. No apsūdzētā piedzenama arī tūkstotis eiro materiālā kompensācija par labu cietušās mātei Aijai Pupiņai saistībā ar advokāta pakalpojumiem.

 

Apelācijas instance Gaigalam piesprieda nedaudz vieglāku sodu, jo konstatēts, ka studentes slepkavība izdarīta ar netiešu nodomu.

 

Nogalinātās studentes vecāki aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka piespriesto sodu pārsūdzēs.

 

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa pērnā gada 27.oktobrī Elīnas Pupiņas nonāvēšanā apsūdzētajam Gaigalam piesprieda 10 gadu un viena mēneša cietumsodu. Gaigals tika atzīts par vainīgu gan Pupiņas nonāvēšanā, gan arī zādzībā.

 

Tiesa piemēroja Gaigalam arī policijas kontroli uz vienu gadu, kā arī nolēma piedzīt no viņa materiālo atlīdzību par labu cietušajiem: Aijai Pupiņai 13 090 eiro, Mihailam Pupiņam - 14 601 eiro, bet Agnesei Pupiņai - 5000 eiro apmērā. Gaigalam būs arī jāatlīdzina tiesāšanās izdevumi.

 

Saskaņā ar krimināllietas materiāliem apsūdzētais 2012.gada 15.maijā atradies savā dzīvesvietā Rīgā, kur gaidījis draudzeni Pupiņu. Kad viņa ieradās dzīvoklī, starp viņiem izcēlās sadzīvisks strīds. Būdams alkohola reibumā, apsūdzētais vīrietis ar abām rokām satvēra sievietes kaklu un sāka viņu žņaugt, bet pēc tam sievietei vairākas reizes iesita pa galvu. Pēc nodarītajiem miesas bojājumiem sieviete nomira.

 

Lieta iepriekš vairākas reizes tika atlikta, lai izskatītu noslepkavotās jaunietes radinieku izteiktos lūgumus, vienā no tiem tika lūgts veikt līķa ekshumāciju. Tāpat noslepkavotās meitenes radinieki bija lūguši veikt papildu ekspertīzes dažādiem lietiskajiem pierādījumiem - drēbēm, datoram, mobilajam telefonam.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi
13. decembrī, 11:32 “Maxima Latvija” kļūst par IIHF Pasaules čempionāta hokejā 2023 pirmo oficiālo partneri Latvijā
28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti