Lāčplēsis: slimnīcu pāriešana valsts īpašumā neatrisinās to problēmas 0

Otrdiena, 27 jan 2015, 08:35 Versija drukāšanai

Lāčplēsis: slimnīcu pāriešana valsts īpašumā neatrisinās to problēmas
Tas, ka slimnīcas atrodas pašvaldību īpašumā, nav loģiski, bet arī to pāriešana valsts īpašumā problēmas medicīnas aprūpes jomā diez vai spēs atrisināt, pārliecināts Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija)."Būtu jau labi, ka, nomainot slimnīcu piederību, automātiski izdotos atrisināto visas to problēmas, diemžēl tas tā nav," norādīja Lāčplēsis. Kā vienu no piemēriem Daugavpils mērs minēja Austrumu slimnīcu, kurā ir ne mazums problēmu, neskatoties uz to, ka šī medicīnas iestāde atrodas valsts īpašumā.


Daugavpils mērs norādīja, ka slimnīcām šogad paredzētais finansējuma pieaugums nespēj nosegt visas to vajadzības. "Ja slimnīcu personāla atalgojumam paredzētā finansējuma daļa sakarā ar minimālās darba algas pieaugumu ir palielinājusies, tad medicīniskās palīdzības sniegšanai pacientiem paredzētā finansējuma daļa - nē," norādīja Lāčplēsis.

 

Tāpat Lāčplēsis norādīja, ka nav pieņemama situācija, kad primārā medicīniskā palīdzība un ģimenes ārsta pakalpojumi nav pieejami brīvdienās un svētku dienās.

 

Pagājušajā nedēļā Daugavpilī notika Latgales plānošanas reģiona pašvaldību vadītāju un Saeimas deputātu tikšanās ar Veselības ministru Gunti Belēviču (ZZS).

 

Tikšanās gaitā klātesošie tika informēti par ministrijas plānotajām izmaiņām veselības aprūpes jomā, plānoto finansējumu veselības aprūpes pakalpojumu attīstībai, kā arī tika pārrunātas Latgales reģionam aktuālās problēmas - kvalificētu ārstu trūkums, lauku teritoriju dienas stacionāru nākotne, pieejamais finansējums reģiona slimnīcām, rindas uz valsts apmaksātajiem medicīniskajiem pakalpojumiem.

 

"Izaicinājumi veselības aprūpes jomā ir lieli, tomēr ceram, ka, pieņemot gala lēmumu, ministrija skatīs situāciju pirmkārt no pacientu vajadzību viedokļa," uzsvēra Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja Alīna Gendele (Latgales partija).

 

Savukārt Belēvičs norādīja, ka, sākoties ekonomikas lejupslīdei Latvijā, būtiski tika samazināts finansējums arī veselības aprūpes nozarei. Pašlaik tas vēl nav sasniedzis pirmskrīzes līmeni.

 

"Neskatoties uz ierobežotu resursu apjomu, esam noteikuši ministrijas darba pamatuzdevumu - panākt veselības aprūpes pieejamību katram iedzīvotājam neatkarīgi no materiālā nodrošinājuma un dzīvesvietas," uzsvēra Belēvičs.

 

Ministrs informēja klātesošos arī par pamatnostādnēm tādos jautājumos kā ģimenes ārstu prakšu tīkla attīstība, atbalsta pasākumi jaunu speciālistu piesaistei reģionos, pasākumi rindu mazināšanai valsts apmaksātai diagnostikai, valsts apmaksāto medikamentu aprite un kompensācija.

 

Savukārt pašvaldību vadītāji un pārstāvji aicināja ministrijas pārstāvjus ciešāk sadarboties ar pašvaldībām, lai, pieņemot lēmumus attiecībā uz veselības aprūpes tīkla attīstību, neciestu pašvaldību iedzīvotāji un pašvaldību budžeti.

0
Autors:daugavpils24.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti