Locītavu USG: kur var veikt kvalitatīvu ultrasonogrāfijas izmeklējumu 0

Piektdiena, 18 mar 2016, 11:58 Versija drukāšanai

Locītavu USG: kur var veikt kvalitatīvu ultrasonogrāfijas izmeklējumu
Cilvēka dzīves laikā locītavām ir jāiztur ļoti liela slodze. Daudzi cilvēki cieš no sāpēm vai nepatīkamām sajūtām, daži locītavās radušos iekaisumu dēļ pat nevar brīvi kustēties.


Noteikt sāpju iemeslu un ārstēšanās metodes palīdz locītavu ultrasonogrāfija. Saskaņā ar statistikas datiem, katrs otrais cilvēks, kas ir vecāks par 50 gadiem, cieš no kādas slimības, kas sagādā viņam problēmas. Mūsdienās pastāv vairākas ārstēšanās metodes, kas palīdz pilnīgi vai daļēji atjaunot locītavas un to funkcijas. Taču, lai noteiktu ārstēšanos, ārstam sākumā jāveic diagnostika.

 

Locītavu ultrasonogrāfijai ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tā ir droša izmeklējuma metode - bez blakusparādībām. Gūžu ultrasonogrāfiju bieži veic pat zīdaiņiem. Otrkārt, šis izmeklējums ir visiem pieejams un salīdzinoši nedārgs. Ar ultraskaņas metodi iespējams novērtēt locītavu un virspusējo mīksto audu stāvokli.

 

Tradicionālais rentgenogrāfiskais izmeklējums ļauj spriest tikai par locītavu kaulu struktūras stāvokli, bet nevar vizualizēt locītavu mīkstos audus. Locītavu slimību gadījumos sāpes ir saistītas ar iekaisumiem mīkstajos audos, tādēļ ultrasonogrāfija bieži vien ir noderīgāks izmeklējuma veids. Ārsts var novērtēt muskuļu, cīpslu, saišu stāvokli, konstatēt dažādus veidojumus, hematomas, plīsumus, iekaisumus.

 

Ultraskaņas metodi izmanto muskuļu bojājumu novērtēšanai, slimības dinamikas noteikšanai, atveseļošanās procesa kontrolēšanai.

 

Latgales medicīnas centra mūsdienīgais aprīkojums ļauj veikt pleca, ceļa, elkoņu, plaukstas, iegurņa locītavu izmeklējumu.

 

Ceļa locītavu ultrasonogrāfiju ārsti rekomendē veikt sāpju gadījumā, pēc traumām, pēc Laima slimības pārciešanas, pacientiem ar lieko svaru, artrozes vai artrīta gadījumā, ja parādās iekaisums vai veidojums, pacientiem ar endokrīnām slimībām, ja kustoties rodas nepatīkamas sajūtas – tā pakāpeniski attīstās dažādas slimības.

 

Tāpat ceļa locītavu ultrasonogrāfiju iesaka pacientiem ar plakano pēdu, jo šādos gadījumos bieži vien attīstās ceļa locītavu osteoartroze, kas var beigties ar invaliditāti, tādēļ agrīnai diagnostikai ir liela nozīme.

 

Ultrasonogrāfijas izmeklējuma laikā ārsts var noteikt ceļa locītavu kolaterālo saišu plīsumus, asinsizplūdumus saitēs, saišu struktūras traucējumus, meniska plīsumu.

 

Reimatiskajām slimībām raksturīgi iekaisuma procesi locītavās. Ultrasonogrāfijas laikā ļoti labi var redzēt šķidrumu, kas uzkrājas locītavas dobumā. Izmeklējums palīdz novērtēt iekaisuma pakāpi, par to liecina šķidruma daudzums. Liels šķidruma daudzums liecina par nopietnu iekaisumu, un otrādi. Ultrasonogrāfija palīdz noteikt ne tikai šķidruma daudzumu, bet arī tā struktūru, kas liecina par to, kad iekaisums radies.

 

Iegūtā informācija palīdz ārstam pieņemt lēmumu par pretiekaisuma terapijas apjomu – vai ir iespējams evakuēt šķidrumu, kādas zāles labāk izrakstīt pacientam utt.

 

Ultraskaņas izmeklējumi Latgales medicīnas centrā ietver sevī divu simetrisko locītavu pārbaudi (divu kāju ceļu un divi elkoņu, un tā tālāk), jo nepieciešams veikt salīdzinošo novērtējumu starp skarto locītavu un veselo.

 

Simetrisko locītavu izmeklējumi ļauj diagnosticēt locītavu patoloģiskas izmaiņas, kas ikdienā netraucē pacientam, bet ir raksturīgas reimatiskām slimībām.

 

Diemžēl novecojušas iekārtas, kas tiek izmantotas daudzās medicīna iestādēs neļauj pilnībā novērtēt locītavu stāvokli un efektīvi noteikt slimības cēloņus, kas rezultātā rada nepareizu ārstēšanu. Galvenais kvalitatīvas ultraskaņas rezultāts atkarīgs no speciālista prasmēm un modernām iekārtām.

 

Veikt ultraskaņas diagnostiku, izmantojot modernas un augstas kvalitātes iekārtas, iespējams Latgales medicīnas centrā Daugavpilī, Rīgas ielā 20 ( pierakstīties var pa tālr. 25251010).

 

Mēs garantējam, ka veicot izmeklējumus noteiksim nepatīkamu un sāpju sajūtu cēloņus. Lai veiktu augstākminēto procedūru nav nepieciešama iepriekšēja pacienta sagatavošana. Pakalpojuma cena – 20 eiro.

 

Būsim priecīgi palīdzēt Jums ātri, efektīvi un konfidenciāli!

Autors:"Sejčas"

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 14:42 Šonedēļ 72 valsts autoceļu posmos notiek būvdarbi
Šodien, 13:31 Šonedēļ gaidāms +30 grādu karstums, bet nedēļas izskaņā plaši nokrišņi
Šodien, 12:31 Pašvaldības policija Daugavpils centrā noķer dzērājšoferi
12. jūlijā, 14:17 Soctīklu lietotāji šausminās par zobu pastu un veļas pulveru cenu milzu atšķirību - Vācijā divreiz lētāk!
12. jūlijā, 11:12 13. jūlijā tiks nodrošināti tramvaju papildreisi
12. jūlijā, 08:29 Kāpēc mūsu produkti Lietuvā maksā lētāk? Mēs maksājam... par emocionālo sastāvdaļu
21. jūnijā, 12:57 Nodibinājums "Rūpes" pabeidza latviešu valodas apmācības Latgales reģiona NVO 1
6. jūnijā, 15:46 Inženieru arsenālā – ne tikai retro tehnika, bet arī modernie skaistuļi! 1
30. maijā, 13:45 Erasmus+: unikāla iespēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītojamajiem un darbiniekiem
20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī 1
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti