Eiropas kultūras mantojuma dienās varēs iepazīt Daugavpils cietoksni 0

Sestdiena, 10 sep 2016, 08:20 Versija drukāšanai

Eiropas kultūras mantojuma dienās varēs iepazīt Daugavpils cietoksni
Šodien daudzviet Latgalē norisināsies Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi, kuru kopīgā tēma šogad ir "Kultūrvēsturiskā ainava", aģentūru BNS informēja vietējās pašvaldībās.


Daugavpilī šodien tiks svinēta aizsargdambja izbūves 175.gadadiena. Plkst.10.45 Muzeja ielā pie Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja tiks atklāta fotoizstāde "Daugavpils aizsargdambim - 175", kam sekos bezmaksas ekskursijas pa aizsargdambi līdz Daugavpils cietoksnim muzeja speciālistu vadībā. Plkst.12 sāksies ekskursiju otrā daļa - pa Daugavpils cietoksni.

 

Pēcpusdienā, plkst.14, notiks kadriļu dejas cietoksnī, ko rīkos biedrība "Atmiņu lāde" sadarbībā ar seno deju biedrību "Soledance". Kadriļa ir 17.-19.gadsimta deja, kurā piedalās pāra skaits dejotāju pāru. Dejas notiks uz Nikolaja tilta. Iesaistīties dejās būs aicināti arī pasākuma apmeklētāji, tiks piedāvāta iespēja izīrēt 19.gadsimta stila kleitas un cepures.

 

No plkst.10 līdz 17 cietoksnī, Nikolaja vārtu priekšā, apmeklētāji varēs salikt cietokšņa puzli un uzzināt vairāk par cietokšņa iekšējo un ārējo uzbūvi, kā arī aizsargdambja nozīmi cietokšņa celtniecības laikā.

 

Savukārt Jēkabpilī no plkst.10 līdz 17 būs iespēja bez maksas uzkāpt Krustpils pils vārtu tornī un aplūkot kultūrvēsturnieka un arheologa Jura Urtāna aerofotogrāfiju izstādi "Augšzemes ezeri", fotoizstādi "Sēlijas daba un cilvēki" un jēkabpiliešu veidoto fotoizstādi "Manas durvis".

 

Savukārt plkst.14 sāksies ekskursija pa Daugavas kreisā krasta aizsargdambi gida pavadībā. To vadīs Jēkabpils Vēstures muzeja speciāliste Dace Lukšēvica. Dalība ekskursijā ir bez maksas.

 

Rēzeknes novadā Lūznavas muiža šodien jau no plkst.10 aicina uz atvērto durvju dienu, ļaujot ikvienam gribētājam bez maksas iepazīties ar muižu un tās bagātībām, kā arī piedalīties izzinošā spēlē ar foto orientēšanās elementiem. Plkst.19 vakarā interesenti varēs iepazīt muižu un tās parku organizētā ekskursijā, bet plkst.21 muiža un tās parks kļūs par galveno varoni topošajā mūzikas, vides, dejas un gaismu uzvedumā "Lūznavas atspulgā" jeb "MŪZdienas".

 

Krāslavā Eiropas kultūras mantojuma dienas šogad būs veltītas Daugavas lokiem. Daugava ir neatņemama Krāslavas burvības sastāvdaļa, tās loki Krāslavā ir apdziedāti gan dzejā, gan gleznās. Arī mūsdienās liela daļa no Krāslavas tūrisma piedāvājumiem ir saistīti ar skatu uz Daugavu.

Autors:BNS
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)
31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti