Latvijas bez soda apļiem finišē 14. vietā, uzvar Francija 0

Svētdiena, 05 mar 2017, 16:01 Versija drukāšanai

Latvijas bez soda apļiem finišē 14. vietā, uzvar Francija
2018. gada olimpisko spēļu mājvietā Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā ar stafetes sacensībām noslēdzies Pasaules kausa izcīņas 7. posms biatlonā. 4 x 7.5 kilometru stafetē vīriešiem Latvijas komanda ierindojās 14. vietā, bet par uzvarētājiem kļuva francūži.

Nāciju kausa izcīņas ietvaros Latvija pirms šīvakara stafetes ieņēma 20. vietu. Lai 2018. gadā olimpiskajās spēlēs startētu ar pilnu komandu, Nāciju kausa izcīņā jāsaglabā vieta Top20, tādējādi šodien galvenais uzdevums bija apsteigt tiešās konkurentes, kuras ir Igaunija, Lietuva un Somija. Tas arī trasē izdevās.

Latvijai pirmajā posmā startēja Daumants Lūsa, kurš šaušanās bija pārliecinošs, iztika bez soda apļiem, pie tam arī trasē uzrādīja itin solīdu ātrumu, kā rezultātā Latvija pēc pirmā posma ierindojās 18. vietā 24 komandu konkurencē. Izmantojot divas rezerves patronas, ar visiem mērķiem gan guļus, gan stāvus tika galā arī Ilmārs Bricis, un Latvija pēc otrā posma bija 16. vietā, 2:30.3 minūtes aiz līderes Norvēģijas.

Aleksandrs Patrijuks Latvijas biatlona līdzjutējiem lika panervozēt šaušanā, stāvus pēdējo mērķi aizverot tikai ar pēdējo rezerves patronu. Patrijuks divas pozīcijas zaudēja, un Andrejs Rastorgujevs trasē devās 18. pozīcijā. Arī Andrejam radās problēmas stāvus šaušanā - pie pēdējā mērķa Andrejs divas reizes šāva garām, bet ar pēdējo patronu aizvēra piekto mērķi. Latvijas izlases līderis demonstrēja lielisku ātrumu trasē, ar ko pietika, lai pakāptos uz respektējamo 14. vietu.

Par uzvarētājiem kļuva Francijas biatlonisti, kuriem pēdējā posmā pārliecinoši vadību saglabāja Martēns Furkads. Francūži kopumā izmatoja sešas rezerves patronas, kamēr lieliskas sacensības aizvadījusī Austrija par vienu mazāk. Trešā vieta šoreiz Norvēģijai, kas nopelnīja vienu soda apli, pēc kura arī zaudēja cerības uz pirmo vietu. Francija kļuva par vienīgo komandu vīriešu konkurencē, kas šosezon stafetē uzvarējusi divas reizes.

Krievija          Cvetkovs   Garaņičevs       Babikovs               Šipuļins

Vācija              Lesers        Rēss              Dolls                  Paifers

Citas ziņas

Šodien, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā