Čakša iespējas taupīt veselības nozares finansējumu redz medikamentu centralizētā iepirkšanā 0

Trešdiena, 30 aug 2017, 11:50 Versija drukāšanai

Čakša iespējas taupīt veselības nozares finansējumu redz medikamentu centralizētā iepirkšanā
Viens no veidiem, kā ietaupīt veselības nozares budžetu, varētu būt centralizēta medikamentu iepirkšana, aģentūrai LETA sacīja veselības ministre Anda Čakša.


Viņa vērsa uzmanību, ka otrdien valdības sēdē Veselības ministrijai (VM) tika dots uzdevums līdz nākamā gada 1.jūnijam sagatavot priekšlikumus par medikamentu grupām, kuru iepirkšanu iespējams nodrošināt centralizēti. "Domāju, ka varētu runāt ne tikai par medikamentiem, bet arī līdzīgu lietu iepirkumiem," piebilda Čakša.

 

Pēc viņas paustā, arī viena no Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) rekomendācijām Latvijai bija medikamentu iepirkšana centralizēti.

Čakša skaidroja, ka, salīdzinot ārstniecības iestāžu veiktos iepirkumus, redzams, ka cenas ir atšķirīgas, tāpēc, pērkot kopā, cenu būtu iespējams samazināt, kas dotu ietaupījumu, ko varētu izmantot nozarē.

 

Vienlaikus ministre skaidroja, ka VM svarīgi ierēdniecībai nodrošināt adekvātu atalgojumu, ko varētu panākt, likvidējot neaizpildītās amata vietas.

VM arī strukturāli nozares iekšienē raugoties, vai nenotiek kādu funkciju dublēšanās.

 

Kā ziņots, VM aprēķinājusi, ka, centralizēti iepērkot parenterāli ievadāmās ķīmijterapijas zāles, kuru iegāde apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem, ietaupījums trīs gadu laikā varētu būt apmēram 1,8 miljoni eiro.

 

Ministrijas ziņojumā teikts, ka saskaņā ar plānoto veselības aprūpes sistēmas reformu, lai nodrošinātu efektīvāku onkoloģisko medikamentu iepirkšanu un izlietošanu, nodrošinot pacientu līdzestību, plānots ar 2018.gada 1.janvāri onkoloģisko slimību ārstēšanai lietojamās parenterāli ievadāmās zāles iepirkt centralizēti. Vienlaikus ziņojuma ieteikumos turpmākai rīcībai VM norādījusi, ka centralizēta medikamentu iepirkšana varētu sākties ar nākamā gada martu.

 

Kā iepriekš žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), ministrijām jāmēģina vēl pārskatīt iekšējos resursus. "Ņemot vērā, ka rocība nebūs tik liela kā iepriekšējos gados, tika atlikts jautājums par iekšējiem resursiem. Vienojāmies, ka Finanšu ministrija par šīm lietām ar pārējām nozaru ministrijām runās atsevišķi. Daudzus darbus varēsim izdarīt, pārskatot iekšējos resursus," piebilda premjers.

0
Autors:LETA
Foto:Edijs Pālens/LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti