Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu? 0

Piektdiena, 25 feb 2022, 13:13 Versija drukāšanai

Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?

Vasaras riepas ir daļa no autoražotāju oriģinālā aprīkojuma un ir optimizētas karstam laikam. Tāpēc ļoti iespējams, ka jums pieder vismaz viens komplekts.


Bet kā darbojas vasaras riepas? Tāpat kā visu veidu riepas, arī vasaras riepas ir ideāla dizaina un sastāva kombinācija. Šīs lietas arī nosaka atšķirību starp vasaras, vissezonas un ziemas riepām. Bet kāpēc jums vajadzētu izmantot vasaras riepas?

 

Kad vajadzētu lietot vasaras riepas?

 

Parasti vasaras riepām ir jēga, ja temperatūra, kurā braucat, ir virs 7°C. Ja jums jau ir ziemas riepas temperatūrai zem 7 °C, tad saprātīgāk ir iegādāties vasaras riepas. Vissezonas riepu komplekts maksā vairāk, nekā vasaras riepu komplekts. Tomēr vasaras riepu izmantošanai ir arī citas priekšrocības, kas nav finansiālas.

 

Vasaras riepu funkcijas un izskats

 

Ja salīdzina ziemas riepas ar vasaras riepām, pamanīsiet izskata atšķirību. Vasaras riepām ir daudz lielāki protektora bloki. Tas nodrošina lielāku gumijas daudzumu saskarē ar ceļu. Rezultāts: labāka vadāmība, labāka bremzēšanas stabilitāte un īsāks bremzēšanas ceļš.

 

Vēl viena atšķirība starp ziemas un vasaras riepām ir protektora dziļums. Vasaras riepām parasti ir mazāks protektora dziļums, nekā ziemas riepām. Vasaras riepām nav vajadzīga tāda saķere ar ceļu kā ziemas riepām uz sniega. Savukārt vasaras riepas pie lielāka ātruma ir daudz stabilākas. Tas nozīmē, ka tās labāk saglabā savu formu un līdz ar to ar vasaras riepām var braukt ar lielāku ātrumu, nekā ar ziemas riepām.

 

Vasaras riepu galvenā priekšrocība ir to optimizēta veiktspēja gan slapjos, gan sausos apstākļos. Daļēji tas ir saistīts ar riepu īpaši izstrādātajiem protektora garenrievām. Tās nodrošina labāku saķeri garenvirzienā un sānis, kas palīdz samazināt akvaplanēšanu.

 

Kas notiek, ja vasarā lietojat ziemas riepas?

 

Galvenā problēma, lietojot ziemas riepas vasarā, ir veiktspējas samazināšanās. Ziemas riepu gumijas maisījums liek tām ātrāk nolietoties uz silta, sausa ceļa, tāpēc tās ātrāk jānomaina. Jūs arī atklāsiet, ka vadāmība un saķere ir krietni mazāka salīdzinājumā ar vasaras riepām, jo tās galvenokārt ir paredzētas aukstiem, slapjiem, ledus vai sniegotiem ceļiem.

 

Vasaras riepu priekšrocības salīdzinājumā ar vissezonas riepām

 

Jums vajadzētu izvēlēties vasaras riepas, nevis vissezonas riepas, ja vasaras mēnešos sagaidāt no savām riepām vislabāko iespējamo veiktspēju. Vasaras riepām ir augsta protektora elastība un stingri savienojumi, kas vislabāk darbojas siltā laikā (ieteicams virs 7°C) gan uz slapjas, gan sausas virsmas. Tas nozīmē, ka jums būs precīza vadāmība, lieliska saķere un īss bremzēšanas ceļš pat lietus laikā. Vasaras riepas ir viegli vadāmas un nodrošina ātru un precīzu stūrēšanu – īpaši asos līkumos.

 

Ja izvēlaties vasaras riepas, atcerieties nomaiņu uz ziemas riepām veikt, tiklīdz temperatūra nokrītas zem 7°C . Ziemas riepas nodrošina vislabāko veiktspēju aukstākajos mēnešos.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti