Dimants: pirmdien atgriezīšos darbā NEPLP 0

Trešdiena, 23 dec 2015, 11:52 Versija drukāšanai

Dimants: pirmdien atgriezīšos darbā NEPLP
Pirmdien, 28.decembrī, atgriezīšos darbā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP), aģentūrai BNS sacīja savulaik no darba atbrīvotais NEPLP padomes loceklis Ainārs Dimants.


Šāds viņa paziņojums saistīts ar faktu, ka trešdien Administratīvās rajona tiesa nosprieda, ka Saeimas savulaik pieņemtais lēmums par Dimanta atbrīvošanu no darba NEPLP ir prettiesisks, un tādējādi tas ir atceļams. Tāpat tiesa noteikusi, ka šis spriedums izpildāms nekavējoties.

 

Dimants teica, ka vēl gatavojas iepazīties ar sprieduma tekstu, taču 28.decembrī viņš atgriezīšoties darbā.

 

"Tiesas spriedums nosaka, ka mans pienākums ir ierasties NEPLP un atsākt strādāt padomes locekļa amatā," sacīja Dimants.

 

NEPLP priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Aija Dulevska aģentūrai BNS prognozēja, ka Saeima, visticamāk, pārsūdzēs šo tiesas spriedumu Augstākajā tiesā (AT). Savukārt, ja arī AT spriedums būs labvēlīgs Dimantam, viņš varēšot atgriezties padomes locekļa amatā un viņa pārziņā būtu jautājumi, kas saistīti ar komercradio darbību.

 

"Mēs šajā gadījumā tikai pildām tiesas lēmumus, nevis paši kaut ko nolemjam. Dimants varēs atgriezties valdes locekļa vietā, uz kuru šobrīd tiek rīkots konkurss," sacīja Dulevska.

 

Aģentūra BNS ziņoja, ka ka 3.decembrī Administratīvā rajona tiesa atklātā tiesas sēdē jau izskatīja administratīvo lietu, kas ierosināta pēc Dimanta pieteikuma par Saeimas 2015.gada 8.jūlija lēmuma par viņa atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amata atzīšanu par spēkā neesošu (atcelšanu).

 

Ar minēto lēmumu Saeima atbrīvoja Dimantu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekļa amata.

 

Pieteicējs uzskatīja, ka lēmums ir atceļams, jo Saeimas lēmumā nav iekļaut pamatojums un nav vērtēts pieteicēja viedoklis. Valsts kontroles revīzijas ziņojums par 2014.gada pārskata sagatavošanas pareizību nav pietiekams pamats, lai nonāktu pie secinājuma, ka pieteicējs ir zaudējis labu reputāciju.

 

Pieteicējs ir izskaidrojis Valsts kontroles atzinumā norādītos trūkumus, tie, pieteicēja ieskatā ir raksturīgi daudzām iestādēm, taču nav tādi, kā rezultātā būtu jāatbrīvo no amata. Pieteicējs uzskata, ka Saeimas lēmums ir balstīts uz politisku interešu, iekšējās pārliecības un uzticības kritērijiem, kas nav pieļaujams.

 

Atbildētājas pārstāvis uzsvēra, ka Saeimas kārtības rullis nosaka īpašu lēmuma pieņemšanas kārtību, tāpēc tā pieņemšanas procedūra atšķiras no parasta administratīva procesa iestādē. Pieteicējam bija skaidri Valsts kontroles revīzijas atzinumā norādītie pārkāpumi. Lēmuma pamatojums atrodams vairākos dokumentos, pieteicējs par tiem ir sniedzis viedokli gan rakstveidā, gan piedalījās Saeimas komisijas sēdē jautājuma apspriešanā.

 

Tiesas sēdē tika pabeigta administratīvās lietas izskatīšana pēc būtības un spriedums šajā lietā tiks pasludināts 2015.gada 23.decembrī. Spriedumu lietas dalībniekiem būs tiesības pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

 

Saeima, 50 deputātiem balsojot par, atbrīvoja Dimantu no NEPLP locekļa amata, pamatojoties uz Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pantiem, kas paredz, ka ir konstatēti tādi normatīvajos aktos noteikti apstākļi, kas liedz attiecīgajai personai būt par padomes locekli, kā arī paredz labu reputāciju.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
30. aprīlī, 11:51 Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
27. aprīlī, 12:37 Par apkures atslēgšanu un darbiem iedzīvotāju dzīvokļos
19. aprīlī, 15:18 Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus
18. aprīlī, 09:08 Aktieri Dmitrijs Nazarovs un Olga Vasiļjeva pēc aizbraukšanas no Krievijas kāps uz skatuves Daugavpilī ar programmu „L'amour-mur” vai „Ačgārnā lielvalsts”
10. aprīlī, 18:05 Liels Stand Up koncerts Daugavpilī
4. aprīlī, 13:42 Grupa “A-Europa” ar “dzīvo” koncertu Daugavpils Kultūras pilī
3. aprīlī, 13:00 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 10)
31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti