ZZS ieturēs pauzi un savu premjera amata kandidātu vēl nenosauks 0

Otrdiena, 29 dec 2015, 07:49 Versija drukāšanai

ZZS ieturēs pauzi un savu premjera amata kandidātu vēl nenosauks
Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pirmdien valdes un frakcijas kopsēdē nolēmusi ieturēt pauzi un savu premjera amata kandidātu vēl nenosauks, pirmdien žurnālistiem sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.


"Ir pārāk daudz nezināmā šodien. Iet un nosaukt kandidātu, kurš beigās neko nevar izdarīt [nesaņemtu atblastu], nebūtu pareizi. Šobrīd mums ir šie divi kandidāti [Jānis Dūklavs un Māris Kučinskis] (..) Abi stingri apstiprināja, ka gatavi ieņemt premjera amatu. Viņiem jāsaprot, kādi būs nākamie soļi jaunās valdības izveides procesā," teica Brigmanis.

 

Taujāts, ko tieši tagad ZZS gaida, Brigmanis norādīja, ka sākumā jātiek skaidrībā, kas būs ar "Vienotību".

 

"Katrs "Vienotības" solis patreiz ir neprognozējams. Viņi var nosaukt Solvitas Āboltiņas kandidatūru, kā arī var viņu nenosaukt, bet paziņot par kādu citu pretendentu. Mums nav skaidrības, no kuras puses uzsākt sarunas ar "Vienotību". Vai sarunu vedēja būtu Solvita Āboltiņa, vai vai kāds cits? Varbūt būs jārunā ar citiem politiskajiem spēkiem, lai veidotu jauno valdību. Ir vairāki neatbildēti jautāumi. Jāsaprot, kas par veidojumu ir "Vienotība"," teica Brigmanis.

 

Partiju apvienības Saeimas frakcijas vadītājs arī atklāja, ka neredz "Vienotības" līderei Solvitai Āboltiņai vienotu atbalstu ne savā partijā, ne arī Nacionālajā apvienībā. "Līdz ar to pilnīgi loģiski izriet secinājums, ka nav šim cilvēkam atbalsta kļūšanai par premjera amata kandidātu," uzskata Brigmanis.

 

Uz žurnālistu jautājumu, Brigmanis atbildēja ar pretjautājumu: "Vai jūs gribat, ka ZZS valdību sastāda "Saskaņas centrs"? Domāju, ka nē. Domāju, ka neviens Latvijā tāds, kurš atbalsta labējos politiskos spēkus [to nevēlētos]. Tomēr "Saskaņas centrs" ir liela, vienota partija ar lielu Saeimas deputātu skaitu. Pasakiet, ar ko mums šodien iet runāt "Vienotībā" par valdības veidošanu?" retoriski vaicāja Brigmanis, piebilstot, ka "ZZS ir gatava vadīt valsti, bet mums nav mērķis aiziet un nosaukt kandidatūru, kas otrā dienā pateiks, ka nekas nesanāk [ar valdības izveidi]".

 

Vienlaikus ZZS vadība noliedza iespēju, ka premjera amatam varētu tikt virzīts bezpartejisks kandidāts.

 

Brigmanis arī informēja, ka ir notikušas sarunas starp līdzšinējās koalīcijas partijām nolūkā izdiskutēt jaunās valdības darāmos darbus. "Konceptuāli esam runājuši par administratīvo reformu, latviešu valodu skolās, gāzes tirgus liberalizāciju, "AirBaltic" un bēgļiem," viņš piebilda, norādot, ka šajos jautājumos nav kardinālu pretrunu starp politiskajiem spēkiem.

 

Savukārt ZZS Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ingmārs Līdaka atzīmēja, ka ZZS mērķis nav konkurēt ar "Vienotību". "Līdz šim esam pauduši vēlmi sadarboties ar "Vienotību". Gaidām, ka "Vienotība" līdz Jaunajam gadam nosauks savu [premjera amata] kandidātu," sacīja politiķis.

 

Jau vēstīts, ka ZZS pirmdien valdes un frakcijas kopsēdē apsprieda savu premjera amata kandidātu. Brigmanis iepriekš izteicās, ka "mēs, visticamāk, 28.decembrī, ja nekas nemainīsies, izvirzīsim vienu kandidātu uz premjera amatu, lai Valsts prezidents varētu izvēlēties".

 

Aģentūra BNS vēstīja, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis, noslēdzot pirmās sarunas ar partijām par jaunās valdības veidošanu, izteica aicinājumu Saeimā pārstāvētajām partijām ne vēlāk kā līdz šā gada beigām nākt ar savu redzējumu valstij būtisku jautājumu risināšanā, piedāvāt Ministru prezidenta kandidātus un iespējamos koalīcijas modeļus.

 

Ministru prezidente Laimdota Straujuma par demisiju paziņoja 7.decembrī.

0
Autors:BNS
Foto:lsm.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti