Straujuma: patvēruma meklētājiem nav vēlmes braukt uz Latviju 0

Trešdiena, 03 feb 2016, 08:42 Versija drukāšanai

Straujuma: patvēruma meklētājiem nav vēlmes braukt uz Latviju
Patvēruma meklētājiem nav vēlmes braukt uz Latviju, intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" atzina demisionējusī ministru prezidente Laimdota Straujuma.


Straujuma apstiprināja, ka šobrīd tikai septiņi patvēruma meklētāji izteikuši vēlmi doties uz Latviju, bet no tiem tikai četri atbilstot mūsu valsts prasībām. "Nav tā, ka cilvēki grib braukt uz zemi, kur ir auksti. Cilvēkiem sapņu zeme ir Vācija," teica Straujuma.

 

Pirmie bēgļi Latvijā ieradīsies februāra sākumā un tās būs ģimenes. Tomēr bēgļiem nav vēlmes braukt uz Latviju, norādīja valdības vadītāja.

 

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka pagaidām tikai 400 migranti ir pārvietoti no vienas Eiropas Savienības (ES) valsts uz citu, otrdien Eiropas Parlamentā (EP) pavēstīja prezidējošās ES valsts Nīderlandes ārlietu ministrs Berts Kunderss.

 

Viņš pauda, ka "daļa ES dalībvalstu nedara to, kas tām būtu jādara šajā jomā".

 

Kunderss norādīja, ka ES ieradušies jau 1,8 miljoni migrantu un saņemti 1,25 miljoni patvēruma lūguma pieteikumi, kā arī atzina, ka situācija saistībā ar bēgļu plūsmu Eiropā ir izgājis ārpus kontroles. Tāpat viņš atzina, ka ES ir pazuduši aptuveni 10 tūkstoši bērnu, paužot bažas, ka viņi varētu būt nonākuši organizētās noziedzības sindikātu rokās.

 

"Laiks bēgļu problēmas risināšanai beigsies drīz - brīdī, kad pāri Vidusjūrai atkal tiks vesti cilvēki. Daļa patvēruma meklētāju jāizraida no Eiropas, ņemot vērā, ka viņi nav kara bēgļi . Attiecībā uz ārējās robežas aizsardzību, mēs uzslavējam Itālijas un Grieķijas pūliņus, lai aizsargātu ārējo robežu, bet šiem pūliņiem jābūt aktīvākiem," sacīja Kunderss.

 

"Lielais bēgļu pieplūdums rada bažas daļā ES iedzīvotāju, bet vardarbība un naids nav risinājums," tā Koenders. Savukārt pašreiz ES notiekošos procesus saistībā ar bēgļiem viņš nodēvēja par "stresa pārbaudi".

 

Jau ziņots, ka kārtējā EP plenārsesijā, kas norisinās no 1.līdz 4.februārim Strasbūrā, tiek spriests par bēgļiem , robežkontroli un Šengenas zonas nākotni.

 

Latvijas valdības un Saeimas Eiropas lietu komisijas apstiprinātā pozīcija paredz atbalstīt Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kopumā Latvijā uzņemot līdz 776 patvēruma meklētājus.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti