Latvijas austrumos varētu izvietot profesionālā dienesta vienību 0

Piektdiena, 11 mar 2016, 09:00 Versija drukāšanai

Latvijas austrumos varētu izvietot profesionālā dienesta vienību
Latvijas austrumu reģionā varētu tikt izvietota kāda profesionālā dienesta vienība, vai arī notikt esošo Zemessardzes bataljonu pārdislokācija, intervijā aģentūrai BNS sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).


Premjera Māra Kučinska (ZZS) valdības deklarācijā teikts, ka Latvija plāno stiprināt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kaujas gatavību un plašāku klātbūtni valsts austrumu reģionā. Tāpat paredzēts īstenot robežsardzes pārapbruņošanu, kā arī kopā ar ASV organizēt Zemessardzes mācības.

 

Komentējot ieceres, ministrs informēja, ka austrumu reģionā varētu tikt izvietota kāda profesionālā dienesta vienība, bet ir arī iespējama esošo zemessardzes bataljonu pārdislokācija uz citu infrastruktūru, jaunās vietās, kur ideālā gadījumā būtu gan kazarmas, gan noliktavas, gan tehniskais parks.

 

"Es varu paslavēt Zemessardzes 2.novadu, kas ir viens no labākajiem, ko esmu redzējis. Daugavpils un Rēzeknes bataljonam vajag ļoti maz, lai viņi varētu dienēt tiešām labos apstākļos, ieguldījumiem nevajadzētu būt lieliem un ir arī iespējas attīstīties, un tādā veidā kaujas gatavība var būt krietni augstāka. To apliecina arī pērn vasarā rīkotās trauksmes pārbaudes, kurās labākos rezultātos starp novadiem uzrādīja tieši Zemessardzes 2.novads," sacīja Bergmanis.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Kučinska valdība apņemas uzlabot Latvijas pašaizsardzības spējas, stiprinot NBS kaujas gatavību un reaģēšanas un kaujas spējas, kā arī plašāku klātbūtni Latvijas austrumu reģionā.

 

Valdība stiprinās Zemessardzes kapacitāti un lomu valsts aizsardzībā, attīstot tās kaujas un reaģēšanas spējas, modernizējot Zemessardzes ekipējumu un palielinot rekrutēto zemessargu skaitu, kā arī meklējot ekonomiskos stimulus uzņēmējiem, kas nodrošina savu darbinieku regulāru piedalīšanos Zemessardzes mācībās. Tāpat iecerēts atbalstīt jauniešu izglītošanu par valsts aizsardzību un stiprināt Jaunsardzes kustību, padarot to pieejamu Latvijas skolu jaunatnei un turpināt palielināt tās vienību skaitu.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti