Pasaules pretvēža dienā tiešraidē atbildēs uz jautājumiem 0

Trešdiena, 04 feb 2015, 13:28 Versija drukāšanai

Pasaules pretvēža dienā tiešraidē atbildēs uz jautājumiem
Šogad Pasaules Pretvēža dienā, 4. februārī, Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks, atgādinot – rūpes par savu veselību nedrīkst atlikt -, ikvienu aicina skatīties tiešsaistes diskusijas ar ekspertiem.„Mūsu pieredze liecina, ka informācijas nevar būt pārāk daudz, tāpēc šogad Pretvēža dienā vēlreiz aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju nebūt vienaldzīgam pret savu veselību,” uzsver Dzīvības koks valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe. Tiešsaistes diskusiju ietvaros tiks aktualizētas tēmas, kuras šogad kā prioritāras izvirzījusi Starptautiskā vēža kontroles savienība (UICC) – veselīgs dzīvesveids, savlaicīga diagnostika, ārstēšanas pieejamība un dzīves kvalitātes uzlabošana pēc vēža.


Tiešraidi varēs vērot 4. februārī no vieniem līdz trijiem dienā biedrības virtuālajā mājvietā www.dzivibaskoks.lv. Jautājumus ir iespēja iesūtīt jau iepriekš – dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv, kā arī uzdot tiešraides laikā. Diskusijas būs par veselīgu dzīvesveidu, savlaicīgu diagnostiku (kā zināt, kad doties pie ārsta, kā gatavoties ārsta vizītei, kādas skrīninga programmas pieejamas Latvijā?), ārstēšanas pieejamību (kādas ir manas tiesības saņemt noteiktus veselības aprūpes pakalpojumus?) un par dzīvi pēc vēža (ko nozīmē dzīves kvalitāte pēc diagnozes „vēzis”? Kas ir psihosociālā rehabilitācija?)

 

Tiešsaistes diskusiju programma:

 

13.00 – 13.30 Veselīgs dzīvesveids - Kā ēst, lai organismu stiprinātu? No kādiemproduktiem izvairīties? - Saruna ar Dr. Lailu Meiju, Rīgas Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Dietoloģijas dienesta vadītāju.

 

13.30 – 14.00 Savlaicīga diagnostika - Kā zināt, kad doties pie ārsta? Kā gatavoties ārsta vizītei? Kādas skrīninga programmas pieejamas Latvijā? - Saruna ar Asoc. Prof. Guntu Purkalni, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāju.

 

14.00 – 14.30 Ārstēšanas pieejamība - Kādas ir manas tiesības saņemt noteiktus veselības aprūpes pakalpojumus? - Saruna ar Martu Augucēviču, "Pacientu ombuds" pārstāvi.

 

14.30 – 15.00 Dzīves kvalitātes uzlabošana pēc vēža - Ko nozīmē dzīves kvalitāte pēc diagnozes "vēzis"? Kas ir psihosociālā rehabilitācija? - Saruna ar Gunitu Berķi, Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" valdes priekšsēdētāju un Sanitu Silnieci.

 

0
Autors:nra.lv
Foto:entorlando.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti