Ģimenes ārstu asociācija lems par protesta akcijām 0

Ceturtdiena, 14 apr 2016, 07:51 Versija drukāšanai

Ģimenes ārstu asociācija lems par protesta akcijām
Valdības vadītājs un veselības ministrs liek mums iet uz protesta akcijām, paziņojumā medijiem norāda Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA), kura par to lems valdes sēdē ceturtdien.


Tā jau ir otrā organizācija, kas brīdinājusi par iespējamām akcijām zemā finansējuma dēļ veselības nozarei. To apsver arī Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība.

 

Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide norāda, ka premjers ir atteicis tikšanos ģimenes ārstiem, pirms valdības rīcības plāna pieņemšanas.

 

Asociācija ir viena no ģimenes ārstu organizācijām, kura iepriekš neparakstīja sadarbības memorandu ar veselības ministru Gunti Belēviču (ZZS), un vēlējās tikties ar valdības vadītāju, lai klātienē pārrunātu risinājumus primārās veselības aprūpes sistēmā.

 

"Biedrība uz savu vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim "Par lūgumu tikties ar Jums klātienē, lai risinātu prioritāros jautājumus primārajā veselības aprūpē" ir saņēmusi atteikumu," informē asociācijas vadītāja Sarmīte Veide. Premjers norādījis, ka pašlaik norit darbs pie valdības rīcības plāna un liederīgāk būtu tikties visām pusēm pēc tam.

 

Ģimenes ārstu asociācija vēlējās tikties ar Kučinski, jo uzskatīja, ka veselības ministrs nav atbildējis uz izvirzītajiem jautājumiem par vienlīdzīgu atalgojuma pieaugumu, kompensācijām prakses slēgšanas gadījumā un atbalstu jaunatvērtajām ārstu praksēm, par ārsta prakses juridisko statusu un e-veselības ieviešanas problēmu jautājumiem.

 

LĢĀA arī nosūtīja Ministru prezidentam, ministriem, Veselības ministrijai vēstuli par Veselības ministrijas informatīvā ziņojuma projektu un par vienlīdzīgu atalgojuma pieaugumu, iebilstot, ka ziņojumā nav nepieciešamā finansējuma aprēķins un netiek prasīts papildus finansējums 2016.gadam vienlīdzīgam darba samaksas pieaugumam, kam būtu papildus nepieciešami 2,5 miljoni eiro. Vēstule tikusi pārsūtīta nozares ministrijai.

 

"Ministru prezidenta Māra Kučinska atbilde liek domāt, ka joprojām nav risinājumu LĢĀA izvirzītajiem jautājumiem un tiek vilcināts laiks, kā arī – netiek intensīvi meklētas iespējas, lai piešķirtu finansējumu veselības aprūpei aktuālo problēmu risināšanai. Valdības rīcības plāns tiek veidots, ignorējot mediķu profesionālās organizācijas viedokli un ieteikumus. Šāda situācija nav apmierinoša un pieņemama. Valdības vadītājs un veselības ministrs liek mums iet uz protesta akcijām," sacīts asociācijas paziņojumā.

 

Savukārt premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars aģentūrai BNS iepriekš sacīja, ka Kučinskis nav atteicies tikties ne ar mediķu, ne ar citām organizācijām. Ministru prezidents asociāciju ir informējis, ka šāda tikšanās varētu tikt rīkota tad, kad būs skaidrība ar valdības rīcības plānu un nepieciešamo finansējumu nozarei.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti