Paslūdināti „Gada brīvprātīgais 2014” saņēmēji 0

Otrdiena, 09 dec 2014, 15:49 Versija drukāšanai

Paslūdināti „Gada brīvprātīgais 2014” saņēmēji
Šo piektdien, 5.decembrī, Starptautiskajā brīvprātīgo dienā Rīgā notika līdz šim vērienīgākā brīvprātīgo godināšana visas dienas garumā. Dienas pirmajā pusē brīvprātīgie kopā ar māksliniekiem veidoja zemes mākslas objektu „Cinīši”, tad sekoja reģionālā brīvprātīgo sumināšana un dienas noslēgumā vairāk nekā 2000 brīvprātīgo no visas Latvijas, mūziķi un mākslinieki pulcējās uz svinīgo goda zīmes „GADA BRĪVPRĀTĪGAIS 2014” pasniegšanu un svētku koncertu Nacionālajā sporta manēžā.


Atklājot ceremoniju, pasākuma vadītājs un vienlaikus „Rīga 2014” brīvprātīgo kustības vadītājs Ints Teterovskis sacīja: „Šī diena jau bija un būs svētki Jums visiem! Šī ir pavisam jauna, bet, iespējams, vissenākā tradīcija cilvēces vēsturē. Palīdzēt. Palīdzēt iesaistoties. Tas ir tik vienkārši un vienlaikus – nozīmē daudz vairāk un plašāk. Šī ceremonija nav sacensību apbalvošana, jo brīvprātīgo spēlē nav uzvarētāju un zaudētāju. Ir tikai ieguvēji! ”

 

Ar patiesu prieku sapulcējušies brīvprātīgie un viņu atbalstītāji saņēma apsveikumu no Valsts prezidenta Andra Bērziņa „Man ir patiess prieks sveikt Jūs starptautiskajā brīvprātīgo dienā! Pateicos visiem brīvprātīgajiem, kas nesavtīgi darbojas sabiedrības labā. Patiesi apbrīnojams ir Jūsu entuziasms ziedot savu laiku un enerģiju, nesaņemot par to atlīdzību. Esmu pārliecināts, ka šajā darbā Jūs gūstat jaunas idejas, vērtīgu praktisko pieredzi un gandarījumu par paveikto. Lai brīvprātīgā darba pieredze ir stimuls jauniem izaicinājumiem un sasniegumiem. Vēlu Jums nezūdošu degsmi iesaistīties sabiedrībai nozīmīgos notikumos arī turpmāk!”

 

„Gada brīvprātīgais 2014” saņēma astoņi brīvprātīgie, kurus žūrija izvirzīja šai augstajai goda zīmei no kopumā saņemtajiem 240 pieteikumiem. Ikvienam no viņiem, kāpjot uz skatuves tika veltīti īpaši vārdi un sudrabā izlieto goda zīmi pasniedza sabiedrībā zināmas un godātas personas.

 

Pirmā uz skatuves pēc goda zīmes „Gada brīvprātīgais 2014”  devās Jekaterina Smirnova no Daugavpils, kurai goda zīmi uz skatuves pasniedza komunikāciju pasniedzējs, ētera balss un sabiedriski aktīva persona Valdis Melderis. Dailis Kadilis no Gulbenes saņēma goda zīmi un goda rakstu no Latvijas lielās talkas aizsācējas Vitas Jaunzemes.

 

Žanis Paeglis no Rīgas novada „Gada brīvprātīgais 2014” goda zīmi un goda rakstu saņēma no Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Reiņa Uzulnieka.

 

Jelgavnieks Mārtiņš Ziebergs titulu „Gada brīvprātīgais 2014” saņēma no šarmantās un pazīstamās TV zvaigznes Veltas Puriņas. Rīdzenieci Tatjanu Dogadajevu ar sirsnīgiem vārdiem sveica ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. Saldus novada iedzīvotājs Raimonds Klaips uz skatuvi devās pēc goda raksta un goda zīmes „Gada brīvprātīgais 2014” , ko viņam pasniedza velo entuziasts un sabiedriski aktīva persona Viesturs Silenieks.

 

Brīvprātīgā goda zīmi saņēma arī Jānis Ābols no Rīgas, kuram to pasniedza Pasaules koru olimpiādes Mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags. Apbalvojamo „astoņnieku” noslēdza Aija Dimza no Jūrmalas, kuru bija ieradies apsveikt izcilais mākslinieks, operas solists Sergejs Jēgers. Godināšanas ceremonijā Rīgā šodien ieradušies brīvprātīgie no visas Latvijas, bet drīz uz skatuves kāps populāri Latvijas mūziķi un DJ, tostarp MUSIQQ, Astro`n`out, Double Faced Eals, Moontalk u.c.

 

Savukārt Latvijas labākie restorāni, ēdināšanas servisi un pavāri brīvprātīgajiem ir sarūpējuši sātīgus un gardus pārsteigumus. Tāpat tiek piedāvātas interaktīvas un aizraujošas izklaides ikvienam.

 

Ceremonijas „Gada brīvprātīgais 2014” svinīgo norisi, video stāstus par nominantiem, kā arī pasākuma koncertu, burziņu un aizkulises varēs vērot īpaši veidotā televīzijas raidījumā, kas būs skatāms rīt, 6.decembrī plkst.17.10 LNT.

 

Brīvprātīgo godināšanu organizē Nodibinājums Rīga 2014, Valmieras novada fonds, Talsu novada fonds, Jelgavas pilsētas domes Sabiedrības integrācijas pārvalde, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departaments, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, biedrība „Sadarbības platforma”, biedrība „brīvprātīgais.lv” un Nodarbinātības valsts aģentūra. Godināšanu līdzfinansē arī Eiropas Komisijas programma „Eiropa pilsoņiem”. 

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
30. aprīlī, 11:51 Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
27. aprīlī, 12:37 Par apkures atslēgšanu un darbiem iedzīvotāju dzīvokļos
19. aprīlī, 15:18 Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus
18. aprīlī, 09:08 Aktieri Dmitrijs Nazarovs un Olga Vasiļjeva pēc aizbraukšanas no Krievijas kāps uz skatuves Daugavpilī ar programmu „L'amour-mur” vai „Ačgārnā lielvalsts”
10. aprīlī, 18:05 Liels Stand Up koncerts Daugavpilī
4. aprīlī, 13:42 Grupa “A-Europa” ar “dzīvo” koncertu Daugavpils Kultūras pilī
3. aprīlī, 13:00 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 10)
31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti