Liepājas pedofilijas lietas skatīšanu atliek līdz martam 0

Pirmdiena, 14 nov 2016, 12:58 Versija drukāšanai

Liepājas pedofilijas lietas skatīšanu atliek līdz martam
Liepājas tiesa šodien līdz 2017.gada 22.martam atlika tiesas sēdi tā dēvētajā Liepājas pedofilijas krimināllietā, kurā tēvs un dēls apsūdzēti par mazgadīgas meitenes seksuālu aizskaršanu, aģentūru BNS informēja Liepājas tiesas priekšsēdētāja palīdze Inta Kurpa.


Tiesas sēde atlikta saistībā ar cietušo meiteni pārstāvošās advokātes Sandras Sprūdes ilgstošo darba nespēju.

 

Liepājas tiesa ir atjaunojusi tiesvedību tā dēvētajā Liepājas pedofilijas krimināllietā. Tiesvedība iepriekš tika apturēta šī gada janvārī, lai vienam no apsūdzētajiem vīriešiem veiktu tiesu psihiatrisko ekspertīzi un tiesu psiholoģisko ekspertīzi. Liepājas tiesa nav tiesīga izpaust ne ekspertīžu rezultātus, ne citu informāciju saistībā ar slēgto tiesas sēdi, skaidroja Liepājas tiesas pārstāve. Liepājas tiesā iepriekš neatklāja, kuram no apsūdzētajiem vīriešiem nolemts veikt ekspertīzes, norādot, ka šāda informācija nav izpaužama.

 

Kā ziņots, Kurzemes apgabaltiesa, pasludinot lēmumu krimināllietā par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu personu, pērn rudenī nolēma atcelt Liepājas tiesas 2015.gada 13.jūlija spriedumu pilnībā un nosūtīt lietu jaunai izskatīšanai pirmās instances tiesai. Šāds lēmums pieņemts, jo tiesa konstatēja, ka pirmās instances tiesa iztiesāšanā pieļāvusi Kriminālprocesa likuma normu pārkāpumu, kas nosaka, kādos gadījumos tiesas izmeklēšana var notikt, neveicot pierādījumu pārbaudi, informēja Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētājas palīdze Zina Purina.

 

Skatot šo lietu pirmo reizi, Liepājas tiesa par mazgadīgas meitenes vairākkārtēju seksuālu aizskaršanu apsūdzētos - kādu 48 gadus vecu vīrieti un viņa 22 gadus veco dēlu - nolēma sodīt ar piespiedu darbu uz 240 un 200 stundām un probācijas uzraudzību. Šis spriedums izpelnījās sabiedrības daļas nosodījumu. Par šo Liepājas tiesas spriedumu apelācijas protestu iesniedza Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Andris Mikuļskis, lūdzot apsūdzētajiem piespriest bargāku soda veidu - brīvības atņemšanu. Tāpat bargāku sodu tika lūgts piemērot cietušās meitenes advokātes Sandras Sprūdes iesniegtajā apelācijas sūdzībā. Apelācijas sūdzība tika saņemta arī no jaunākā apsūdzētā vīrieša, kurš lūdza lietu skatīt atkārtoti, veicot pierādījumu pārbaudi.

 

Savukārt cietušās pārstāves - Liepājas pilsētas bāriņtiesas - apelācijas sūdzība ar Liepājas tiesas tiesneša lēmumu tika atstāta bez izskatīšanas saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 551.panta 4.daļu, jo cietušais un viņa pārstāvis apelācijas sūdzībā nevar lūgt vairāk par to, ko viņi lūguši vai kam piekrituši iztiesāšanā pirmās instances tiesā. Bāriņtiesas pārstāve lietas izskatīšanas laikā piekrita prokurores prasītajam sodam - piespiedu darbam, tādējādi bāriņtiesa nevar iesniegt sūdzību par bargāka soda piemērošanu.

 

Pēc Liepājas bāriņtiesas stāstītā, meitenīti seksuāli izmantojuši divi viņas radinieki. Vienam no viņiem esot noteikta invaliditāte. Cietušo meiteni ar apsūdzētajiem vīriešiem nesaista asins radniecība, bet meitene bija nodota aizbildniecībā vecmāmiņai - vecākā apsūdzētā vīrieša sievai.

0
Autors:BNS
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi
13. decembrī, 11:32 “Maxima Latvija” kļūst par IIHF Pasaules čempionāta hokejā 2023 pirmo oficiālo partneri Latvijā
28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti