12 lietas, kuras noteikti jāiemāca meitai 0

Pirmdiena, 23 maijā 2016, 10:29 Versija drukāšanai

12 lietas, kuras noteikti jāiemāca meitai
Audzinot meitu vai dēlu, tomēr pastāv atšķirības, to atzīst ne vien vecāki, bet arī dažādu jomu speciālisti. Tāpat pastāv tik daudz viedokļu par to, kā tad jāaudzina viena vai otra dzimuma atvases. Šoreiz ļausim iepazīt trīs sieviešu skatījumu jeb padomus par to, kas noteikti būtu jāiemāca meitām.


Džīna Medžore audzina divas meitas, no kurām vecākajai jau būs 18 gadu, Keitlina Morana ir mamma 13 gadus vecai meitai, bet Monika Basa audzina 12 gadus vecu meitu. Lūk, šeit ir 12 lietas, ko mammas gribētu meitām iemācīt, pirms viņas kļūst pieaugušas. Mammu viedokļi apkopoti blogos "Brouhahadreamer.tumblr.com" un "Thoughtcatalog.com".

 

Mīli sevi un arī citi tevi mīlēs

 

Ja tu cienīsi sevi, tad arī citi darīs to pašu. Iemācies sevi mīlēt tādu, kāda esi, un nedomā par citu domām, jo visiem taču neizdabāsi. Taču neaizraujies, egoisms vēl nevienu nav izdaiļojis!

 

Iekšējais skaistums

 

Seko sev līdzi, vienmēr centies labi izskatīties, taču pie visa tā atceries, ka visbiežāk vīrieši precas nevis ar skaistām gleznām, bet tām sievietēm, ar kurām ir interesanti parunāties.

 

Pareizi uztver komplimentus

 

Ideālajā variantā – pamēģini tiem pat noticēt. Nopietni – esi pārliecināta par sevi! Ja tev kāds izsaka komplimentu, vienkārši jāpasaka "paldies", nevis jācenšas attaisnoties.

 

Cieni savu ķermeni

 

Baro to ar labu ēdienu, seko tam līdzi, un nedomā par to kā par problēmu, pat ja tevi pēkšņi kaut kas neapmierina, piemēram, deguna forma vai ķermeņa aprises. Tu esi vesela – tas ir galvenais.

 

Izmanto saules aizsargkrēmu

 

Mums visiem patīk iedegums, jo tas taču it kā labi noslēpj mūsu ādas trūkumus, problēmzonas. Taču ultravioletie stari nav tik nekaitīgi, kā varētu šķist. Esmu to pati izjutusi: pietiek dažas reizes saulē apdegt un pēc kāda laika uz ādas parādās daudz dzimumzīmju, un pat pumpu. Ja gribi ilgāk izskatīties jauna, lieto saules aizsargkrēmu.

 

Nenēsā neērtus apavus

 

Pat tad, ja pārējās meitenes to dara. Augstpapēžu kurpes var uzvilkt īpašos gadījumos, taču ne katru dienu, citādi ar laiku tu pieradīsi paciest sāpes, lai tikai izskatītos labi, bet tas jau pašā saknē ir nepatiesi, jo jau tuvojoties 50 gadu slieksnim, tev būs vesela virkne ortopēdisku saslimšanu, kas nesīs daudz vairāk nepatikšanu.

 

Vari nēsāt apavus uz neliela, bet eleganta papēdīša. Tici, tas tevi izdaiļos ne mazāk, bet veselību gan palīdzēs saglabāt daudz labāk.

 

Iemācies vārdu "nē"

 

Un nebaidies to izmantot! Jo vecāka kļūsi, jo biežāk radīsies situācijas, kurās tev nāksies cilvēkiem atteikt. Zini, ja vien manas audzināšanas metodes nebūs tev gājušas gar ausīm, tev nāksies teikt "nē" vieglprātīgam puisim, alkoholam, narkotikām un daudz kam citam. Iespējams, tas nebūs viegli, jo, redz, cilvēkiem ir nepatīkami dzirdēt atteikumu. Tādēļ jau iepriekš izdomā dažus variantus, lai pateiktu pieklājīgu, bet stingru "nē".

 

Ja puisis nezvana, tad viņš to negrib

 

Vīriešiem ir vieglāk, nekā sievietēm. Viņiem "jā"– tas ir jā, bet "nē" – tas ir nē, tādēļ, ja puisis patiešām vēlēsies ar tevi kontaktēties, viņš tev arī piezvanīs un piedāvās tikties. Ja viņš to nedara, tad nevajag meklēt attaisnojumus, un vēl jo vairāk, zvanīt viņam. Palaid viņu vaļā un nemēģini mainīt situāciju (citādi izdarīsi vēl sliktāk).

 

Nesteidzini notikumus

 

Nevajag tiekties iespējami ātrāk apprecēties vai dzemdēt bērnus tikai tāpēc, ka lielākā daļa tavu draudzeņu to jau izdarījušas. Steigā var viegli kļūdīties un tā rezultātā, stipri nožēlot par neveiksmīgu laulību. Ja gribi būt pa īstam laimīga, proti gaidīt.

 

Nebaidies asaru

 

Nekad nebaidies dalīties ar savām jūtām. Sevī turēt emocijas (īpaši negatīvās) – ir daudz sliktāk. Nebaidies raudāt, kad tev tas ir nepieciešams, lai savās asarās atrastu jaunus spēkus. Pašās grūtākajās minūtēs atceries, ka laiks ir labākais ārsts, kurš dziedē vairumu rētu.

 

Mācies būt patstāvīga

 

Iespējami ātrāk sāc mācīties gatavot ēst, tīrīt, vākt māju un pat iesist naglas, un mainīt riepas mašīnai. Jo ātrāk tu to iemācīsies darīt, jo vieglāk tev dzīvē klāsies, jo, redz, mēs ar tēti ne vienmēr būsim blakus, lai tev palīdzētu.

 

Mājās tevi vienmēr gaida

 

Kaut kad tu no mums aiziesi – apprecēsies vai vienkārši sāksi dzīvot atsevišķi. Neraugoties uz to, atceries, tev vienmēr ir dzimtās mājas, kurās tu vari atgriezties. Lai kas arī nenotiktu. Jebkurā diennakts laikā. Mēs vienmēr būsim priecīgi tevi redzēt.

 

0
Autors:DELFI
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti