ES ministru lēmums par bēgļu uzņemšanu tiks apstiprināts septembrī 0

Otrdiena, 21 jūl 2015, 10:36 Versija drukāšanai

ES ministru lēmums par bēgļu uzņemšanu tiks apstiprināts septembrī
Paredzēts, ka Eiropas Savienības (ES) tieslietu un iekšlietu ministru lēmums par bēgļu uzņemšanu tiks apstiprināts septembrī, pēc tam, kad Eiropas Parlaments sniegs savu atzinumu, aģentūra BNS uzzināja Iekšlietu ministrijā (IeM).


Saskaņā ar ministru pirmdienas lēmumu, ES dalībvalstis uzņems 54 760 bēgļus. Pārvietošanas programmā no trešajām valstīm dalībvalstis piedāvāja uzņemt lielāku skaitu bēgļu, nekā tika plānots Eiropas migrācijas programmā - 22 504 bēgļus, savukārt mītnesvietas maiņas programmā no Itālijas un Grieķijas tika panākta vienošanās par 32 256 bēgļu uzņemšanu. Sākotnēji tika plānots, ka dalībvalstis uzņems 60 000 bēgļu un par atlikušo 7744 bēgļu uzņemšanu no Itālijas un Grieķijas diskusijas tiks turpinātas līdz gada beigām.

 

Latvija sanāksmē palikusi pie savas pozīcijas - norādot uz gatavību brīvprātīgā kārtā uzņemt 250 bēgļus. Paredzēts, ka Eiropas migrācijas programmas ietvaros Latvija uzņems 50 bēgļus, bet mītnesvietas programmā no Itālijas un Grieķijas - 200 bēgļus. Bēgļi tiks uzņemti divu gadu laikā.

 

Tieslietu un iekšlietu ministru padome vienojās, ka Grieķija un Itālija garantē, ka patvēruma meklētāji, kuri ierodas abu valstu teritorijā, tiek identificēti, reģistrēti un viņiem tiek noņemti pirkstu nospiedumi. Tāpat padomē ministri uzsvēra, ka abu programmu īstenošana ir tikai viens no pasākumiem, kas risina migrācijas spiediena radītos izaicinājumus. Vienlaikus tika uzsvērts, ka jāveic pasākumi, kas novērš migrācijas plūsmu cēloņus, īpaši pievēršoties sadarbībai ar izcelsmes un tranzītvalstīm un veidojot efektīvus nelegālo imigrantu atgriešanas politikas mehānismus.

 

Šā gada 6.jūlijā Ministru kabinets apstiprināja, ka Latvija Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmas un mītnesvietas maiņas programmas ietvaros divu gadu laikā solidāri uzņems 250 bēgļus, kuriem ir nepieciešama starptautiskā aizsardzība.

 

Savukārt 9.jūlija neformālā Tieslietu un iekšlietu padomē Luksemburgā tika panākta vienošanās par 20 000 bēgļu pārvietošanu no trešajām valstīm, no kuriem Latvija uzņems 64 bēgļus. Savukārt par 40 000 bēgļu pārvietošanu no Itālijas un Grieķijas galīgā vienošanās Luksemburgā vēl netika panākta.

 

Par katru no 250 bēgļiem Latvija saņems sešus tūkstošus eiro Patvēruma meklētāju fondā, un no šā finansējuma būs iespējams stiprināt mūsu valsts kapacitāti, palīdzot bēgļiem apgūt latviešu valodu un īstenojot integrācijas politiku.

 

Paredzēts, ka Iekšlietu ministrijai, Labklājības ministrijai, Kultūras ministrijai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai kopā ar pašvaldībām būs jāstrādā pie integrācijas politikas nākamajiem gadiem. Šobrīd tiek plānots, ka bēgļi tiks izmitināti "Muceniekos" un pagaidām neesot paredzēts ieguldīt papildu līdzekļus jaunu mītņu veidošanai.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti