ASV:sankcijām pret Krieviju jābūt spēkā tik ilgi, kamēr netiks pildītas Minskas vienošanās 0

Svētdiena, 20 mar 2016, 08:00 Versija drukāšanai

ASV:sankcijām pret Krieviju jābūt spēkā tik ilgi, kamēr netiks pildītas Minskas vienošanās
Sankcijām pret Krieviju jābūt spēkā tik ilgi, kamēr šī valsts pilnībā neizpildīs tā dēvētās Minskas vienošanās un neaizies no Donbasa, aģentūrai BNS norādīja augsta ranga ASV Valsts departamenta amatpersona.


ASV uzskata, ka Krievija vēlas panākt iesaldētu konfliktu Austrumukrainā, kā arī to, lai visa pasaule akceptētu Krimas okupāciju. "Krievijai ir jāpierāda, ka tā ievēros Ukrainas suverenitāti tāpat, kā pieprasa savas suverenitātes ievērošanu," pauda ASV amatpersona, kura savu vārdu nevēlējās atklāt.

 

"ASV un mūsu partneri [uzskata], ka Ukraina ir Eiropas daļa. Spēka pielietošana 21.gadsimtā [lai manītu robežas] nav pieļaujama," teica ASV Valsts departamenta pārstāvis.

 

Lai arī Ukraina šobrīd saskaras ar dažādām iekšpolitiskām grūtībām, ASV saprot, ka pārejas periods jebkurā valstī ir ļoti sarežģīts. "Prezidents [Petro] Porošenko šos jautājumus pārrunā ar Eiropas līderiem. ASV turpina savu atbalstu. Cīņa ar korupcija ir pats lielākais un svarīgākais jautājums Ukrainā. Mēs atbalstīsim Ukrainas tautu un valdību, lai sasniegtu stabilitāti šajā svarīgajā Eiropas valstī. Ukraina ir ļoti svarīgs ASV partneris," teica amatpersona.

 

ASV uzskata, ka jebkuras sankcijas pret Krieviju tika pieņemtas, lai aizstāvētu Ukrainas tiesības, un tās paliks spēkā, kamēr vien Maskava turpinās savu agresiju Austrumukrainā.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka trešdien, 16.martā, apritēja divi gadi kopš Krievija pretlikumīgi anektēja Krimu un Sevastopoli. Latvija līdz ar Eiropas Savienību, ASV un citām valstīm turpina pilnībā atbalstīt Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, konsekventi īstenojot Krimas prettiesiskās aneksijas neatzīšanas politiku.

 

Krievija anektēja Ukrainas Krimas pussalu 2014.gada martā pēc starptautiski neatzīta referenduma reģionā par pievienošanos Krievijai. Krievija bija ievedusi Krimas pussalā tūkstošiem īpašo spēku karavīru pēc tam, kad tautas protestos Kijevā tika gāzts prokrieviskais Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs. Tiek lēsts, ka pēc aneksijas Krimu ir pametuši 10 tūkstoši līdz 15 tūkstoši Krimas tatāru.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti