Lietuva iesniedz notu Baltkrievijai par gaisa telpas robežas pārkāpumu 0

Sestdiena, 13 aug 2016, 09:45 Versija drukāšanai

Lietuva iesniedz notu Baltkrievijai par gaisa telpas robežas pārkāpumu
Lietuvas Ārlietu ministrija piektdien paziņoja, ka no Baltkrievijas lidojoša lidmašīna ir pārkāpusi Lietuvas gaisa telpu Lazdiju rajona teritorijā, un iesniedza Baltkrievijai notu.


Saistībā ar incidentu Lietuvas Ārlietu ministrija izsauca Baltkrievijas pilnvaroto lietvedi, no kuras tika pieprasīti paskaidrojumi un rīcība, lai tamlīdzīgi incidenti neatkārtotos, teikts ministrijas paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

 

Incidents noticis ceturtdien pulksten 10.37.

 

"Gaisa telpu novērojošie dienesti konstatēja, ka 2016.gada 11.augustā pulksten 10.37 (pēc Lietuvas Republikas laika) no Baltkrievijas Republikas lidojoša lidmašīna, kuras tips nav noskaidrots, divas reizes pārkāpa Lietuvas Republikas valsts robežu gaisa telpā virs Lazdiju rajona. Lietuvas Republikas gaisa telpas pārkāpums turpinājās līdz pulksten 10.47," lasāms paziņojumā.

 

Lietuvas armijas Apvienotā štāba pārstāvis kapteinis Toms Pakalnišķis aģentūrai BNS teica, ka no Baltkrievijas ielidojušo lidmašīnu fiksēja armijas radari, bet mākoņu dēļ to bez speciāla aprīkojuma nevarēja konstatēt robežsargi.

 

"Iespējamo pārkāpumu fiksēja tikai radari. Robežsardzes dienesta darbinieki tika nosūtīti uz to vietu, bet mākoņu dēļ fiziski nevarēja ieraudzīt lidmašīnu," viņš paskaidroja, norādot, ka "tā varēja būt gan civila, gan militāra lidmašīna, ar pilotu vai bezpilota lidaparāts".

 

Baltkrievijas pilnvarotajai lietvedei Lietuvā Ludmilai Tatarinovičai iesniegta Lietuvas Ārlietu ministrijas nota saistībā ar notikušo.

 

Lietuvas Aizsardzības ministrijas preses sekretāre Asta Galdikaite BNS sacīja, ka Šauļos bāzētie NATO patrulēšanas misijas iznīcinātāji nedevās pavadīt robežu pārkāpušo lidmašīnu.

 

Viņa norādīja, ka pašlaik notiek izmeklēšana, tādēļ plašāka informācija par notikušo netiek sniegta.

 

Baltkrievijas vēstniecības Viļņā preses sekretāre Marija Agafonova BNS teica, ka saņemtā nota ir pārsūtīta Baltkrievijas Ārlietu ministrijai.

 

Vēlāk Baltkrievijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka Lietuvas norādītajā laikā pie robežas lidojis kvadrokopters, taču tas neesot ielidojis Lietuvas gaisa telpā.

 

"Pēc Baltkrievijas Valsts robežapsardzes komitejas informācijas, Lietuvas puses minētajā laikā kvadrokopters "Fantom 3" veica filmēšanu no gaisa prezentācijas filmai par atjaunoto robežšķērsošanas punktu "Privalka"," informēja Baltkrievijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Dmitrijs Miročņiks.

 

"Turklāt Baltkrievijas lidaparāts nepārkāpa Lietuvas gaisa telpu. Par to nepārprotami liecina gan videoieraksts, gan arī globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) ierīces automātiski saglabātie lidojuma dati, kurus mēs esam gatavi iesniegt Lietuvas kolēģiem," viņš piebilda.

 

Baltkrievijas ĀM preses sekretārs uzsvēra, ka jautājuma izvirzīšana ārlietu ministriju līmenī tikai kavē informācijas saņemšanas procedūru un dod pamatu nepamatotām spekulācijām par jūtīgo robežu un gaisa telpas drošības jautājumu.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti