Daugavpils Universitātes Gada balva 2014 0

Pirmdiena, 09 mar 2015, 11:03 Versija drukāšanai

Daugavpils Universitātes Gada balva 2014
Šī gada 10. martā plkst.18.00 Daugavpils teātrī tiks sumināti un apbalvoti labākie Daugavpils Universitātes darbinieki un studenti par 2014. gadā veikto ieguldījumu universitātes attīstībā un popularizēšanā.Septīto reizi Daugavpils Universitāte rīkos zināšanu un mūžīgās jaunības simbola - Hesperīdu zelta ābola - Daugavpils Universitātes Gada balvas zinātnē un Studentu padomes Gada balvas pasniegšanas ceremoniju.

 


DU Gada balvu 2014 saņem:

• Gada students - Liene Radiņa 3. studiju gada studējošā, studiju programma filoloģija "Angļu filoloģija ar fraču valodu" (Humanitārā Fakultāte)

• Gada mācībspēks - dr.biol. vad. pētnieks Uldis Valainis (Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūts)

• Gada struktūrvienība - Mākslas zinātņu institūts

• Gada sasniegums - G. Liberta Inovatīvās Mikroskopijas Centrs kopā ar Fizikas katedru un Matemātisko pētījumu centru ir iekļuvuši 15 Latvijas labāko un starptautiski nozīmīgo zinātnisko institūtu vidū (Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūts)

• Gada darbinieks - galdnieks Vitālijs Astašonoks (Saimniecības daļa)

• Gada labvēlis - SIA "Park Hotel Latgola" vadītāja Ruta Priede

• Gada notikums - 17. Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētki "Gaudeamus" Daugavpilī

 

Daugavpils Universitātes Senāta sēdē tika apstiprināti DU Gada balvas zinātnē 2014 un DU Gada balva jaunajam zinātniekam 2014 saņēmēji. Saskaņā ar Nolikumu par Daugavpils Universitātes Gada balvas zinātnē piešķiršanu pretendentu izvērtēšanu veica DU Zinātnes padomes izveidota ekspertu komisija septiņu cilvēku sastāvā, tai skaitā pa trim Latvijas Zinātnes Padomes atzītajiem ekspertiem katrā no minētajām zinātņu grupām. Komisijas lēmumu par balvas piešķiršanu apstiprināja š. g. 2. martā DU Senāta sēdē, atklāti balsojot.

 

DU Gada balvu zinātnē 2014 saņem:

• humanitāro, sociālo un izglītības zinātņu grupā Humanitārās fakultātes Angļu filoloģijas katedras asoc.profesore Dr. philol. Sandra Meškova par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas un Baltijas literatūrzinātnes un kultūras teorētisko atziņu un rakstniecības fenomenu studijās;

• dabaszinātņu, matemātikas un inženierzinātņu grupā Dabaszinātņu un matemātikas fakultātes Matemātikas katedras asoc. profesors Dr.math. Armands Gricāns par nozīmīgu ieguldījumu matemātisko zinātņu attīstībā Daugavpils Universitātē, autors virknei publikāciju, kuras publicētas augsta līmeņa žurnālos.

 

DU Gada balvu jaunajam zinātniekam 2014 saņem:

• humanitāro, sociālo un izglītības zinātņu grupā Humanitāro un sociālo zinātņu institūta pētniece Dr.oec. Oksana Ruža par nozīmīgiem sasniegumiem sociālajā zinātnē. O.Ruža. ir sevi pierādījusi kā perspektīvu jauno zinātnieku, savu apjomīgo pētījuma rezultātus publicējot starptautiski atzītos izdevumos, tādos kā SCOPUS un EBSCO;

• dabaszinātņu, matemātikas un inženierzinātņu grupā Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta pētniece, Dr. biol. Inese Kivleniece par ieguldījumu Daugavpils Universitātes starptautiskās atpazīstamības veicināšanā. I.Kivlenieces pētnieciskā darba augsto novērtējumu starptautiskā līmenī apliecina publicētie pētījumu rezultāti pasaules līmeņa zinātniskajos izdevumos.

 

Autors:Daugavpils universitāte

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti