Nekustamais īpašums Daugavpilī: tirgus, kura nav 0

Svētdiena, 14 dec 2014, 16:50 Versija drukāšanai

Nekustamais īpašums Daugavpilī: tirgus, kura nav
Vēl nesen visā Latvijā apsprieda Kupravu, kur visiem gribētājiem par brīvu ir iespēja tikt pie dzīvojamās platības. Tikai neviena gribētāja nav. Kā noskaidrojām pie nekustamo īpašumu speciālistiem Daugavpilī, mūsu pilsētā dzīvojamo platību reālās cenas ļoti atšķiras no tām, kas tiek publicētas sludinājumos.


Par velti pie mums dzīvokļus pagaidām nevienam nepiešķir, taču iegādāties dzīvokli Daugavpils novadā, par simbolisku cenu – tas ir iespējams. Piemēram, sludinājumos var atrast, ka Dubnas pagastā tiek piedāvāti dzīvokļi sākot no 1700 euro. “Latio” nekustamo īpašumu vērtēšanas speciālists Daugavpilī Mihails Lavrenovs šīs cenas vērtē, ņemot vērā savu darbu pieredzi un norāda, ka 1700 euro tā ir liela summa Dubnas pagastā dzīvojošajiem: “Ja sludinājumā par šādu dzīvokli prasa 1700 euro, tad būs gatavi pārdot par 500 euro”.

 

Kas attiecas uz dzīvokļu cenām Daugavpilī, tad avīzes, interneta sludinājumi apžilbina ar visdažādākajām cenām. Neviens dzīvokļa īpašniekam nevar aizliegt par neremontētu divistabu dzīvokli 103.sērijas mājā Jaunbūvē prasīt 25 tūkst. euro! Tikai jautājums, par kādu summu patiesībā beigās šis dzīvoklis tiks pārdots.

 

Nekustamo īpašumu speciālists M.Lavrenovs sniedza mums nelielu ieskatu par nekustamo īpašumu cenām Daugavpilī: “Ņemsim par piemēru 42 m2 lielu divistabu dzīvokli Hruščova tipa mājā Daugavpils centrā. Dzīvoklis normālā stāvoklī – tas nozīmē, ka remonts šajā dzīvoklī nav veikts sen, taču dzīvot tajā var. Šāds dzīvoklis maksā 10 – 11 tūkst. euro – laba cena, taču reāli šādu dzīvokli var nopirkt lētāk. Taču, piemēram, Jaunbūvē 467.sērijas mājā 44-45 m2 liels dzīvoklis tādā pat stāvoklī reāli maksā 11-11.5 tūkst. euro, bet reizēm arī tādu dzīvokli pārdod lētāk. Visvērtīgākie ir 103.sēriijas divistabu dzīvokļi Jaunbūvē. Šādu dzīvokli par 12 – 14 tūkst. euro. var nopirkt un, attiecīgi, arī pārdot. Un nav svarīgi, cik par šādu dzīvokli prasa pārdevējs, jo gala rezultātā pārdošanas cena būs tā, kuru minēju iepriekš”.

 

Nevienam nav noslēpums, ka nekustamo īpašumu cenas – tas ir sava veida ekonomiskās pievilcības rādītājs kādam noteiktam apvidum. Ja pilsēta ir “dzīva” un tajā ir augsta ekonomiskā aktivitāte, tad attiecīgi arī nekustamo īpašumu cenas iet uz augšu. Salīdzinoši labi to var redzēt, ja salīdzinām dzīvokļu cenas Daugavpilī ar cenām citās pilsētās ar līdzīgu iedzīvotāju skaitu.

 

Ņemsim par piemēru kaimiņus – baltkrievus. Polocku, kurā iedzīvotāju skaits ir 85 tūkstoši. Atgādināsim, ka pēc pēdējiem oficiālajiem datiem Daugavpilī dzīvo 93 tūkstoši iedzīvotāji. Vidējā Polockas guļamrajona divistabu dzīvokļa, kas ir normālā stāvoklī, cena ir 30 tūks. euro. Tikko izremontēts dzīvoklis ir dārgāks – ap 35 tūkst. euro. Neremontēta vienistabas dzīvokļa cena ir vidēji 25 tūkst. euro, savukārt svaigi izremontēts trīsistabu dzīvoklis ar mēbelēm Polockas centrā maksā 71 tūkst. euro.

 

Aplūkosim arī Polockas apkārtni. No Polockas 43 km attālumā atrodas apdzīvota vieta Rosoni ar 5 tūkst. iedzīvotājiem. Neremontētu trīsistabu dzīvokli Rosonos var nopirkt pa 20 tūkst. euro. Divistabu dzīvokli attālāk apdzīvotajos Mioros, ar 8 tūkst. iedzīvotājiem, var iegādāties pa 8 tūkst. euro. Šīs cenas ir salīdzinoši līdzīgas tām, kas ir pie mums Daugavpilī.

 

Turklāt, vidējais atalgojums Baltkrievijā šodien ir 400 euro, konkrēti Vitebskas apkaimē – 340 euro. Latvijā vidējais atalgojums pirms nodokļu nomaksas šodien sastāda 716 euro.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti