Skolēnu komanda no Daugavpils uzvar RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursā 0

Pirmdiena, 18 mar 2019, 16:14 Versija drukāšanai

Skolēnu komanda no Daugavpils uzvar RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) konkursā godalgotu vietu ieguva Daugavpils bērnu un jauniešu centra (BJC) «Jaunība» komanda. Komandas dalībnieks Aleksandrs Samsonovičs ieguva arī iespēju bez konkursa iestāties RTU.


Daugavpils bērnu un jauniešu centra (BJC) «Jaunība» komanda – A. Samsonovičs, Marks Meinarts un Vladimirs Siļčonoks – skolotāja Aleksandra Bogdanova vadībā bija izstrādājuši darbu par 3D modelēšanas iespējām kultūrvēsturisku objektu dokumentēšanā un izpētē. Puiši bija vizualizējuši Daugavpils Baznīcu kalna kultūrvēsturisko objektu, izmantojot paplašinātās realitātes metodi. Ar šo darbu komanda ZPD konkursā izcīnīja 2. vietu un 600 eiro naudas balvu.

 

ZPD konkursā vērtēja arī finālistu individuālo sniegumu, gan atbildot uz eksakto zinātņu testa jautājumiem, gan prezentējot savu pētījumu. Šajā kategorijā viens no labākajiem rezultātiem bija A. Samsonovičam, kuram tika piešķirta iespēja bez konkursa iestāties kādā no RTU studiju programmām.

 

ZPD konkursa finālā 1. vietu un 900 eiro balvu ieguva RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēns Kārlis Rimaševskis, kurš pētīja, kā uzlabot arilmetilmeldrumskābju antioksidantu šķīdību taukos, izmantojot augstas un zemas kvalitātes no augu eļļām izdalītas taukskābes, bet 3. vietu un 300 eiro balvu – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda, kas pētīja saules paneļu sistēmu attīstību Latvijā.

 

Tiesības bez konkursa iestāties RTU ieguva arī Rīgas 64. vidusskolas skolēni Ēriks Rasolovs un Valters Šnē, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Mārcis Livmanis un K. Rimaševskis no RTU IZV.

 

Par uzvaru konkursa finālā sacentās desmit komandas – trīs no RTU IZV, divas no Ludzas pilsētas ģimnāzijas un pa vienai no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Zvejniekciema vidusskolas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Rīgas 64. vidusskolas un no Daugavpils BJC «Jaunība».

 

Lai pieteiktos konkursam, skolēnu komandām skolotāju vadībā bija jāsagatavo un jāiesniedz ZPD par kādu no RTU fakultāšu piedāvātajiem tematiem. Darbus vērtēja RTU fakultāšu mācībspēku žūrija.

 

ZPD konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» mērķis ir rosināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm, attīstīt pētniecības iemaņas un veidot prasmi patstāvīgai darbībai zinātniskās pētniecības darbu izstrādē. Konkursu organizē RTU, un tas notiek kopš 2006. gada.

0
Autors:Dita Arāja, RTU Sabiedrisko attiecību departamenta

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti