Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā 0

Otrdiena, 17 okt 2023, 13:29 Versija drukāšanai

Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā

16. oktobrī Daugavpils reģionālajā slimnīcā veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar veselības aprūpes iestādes akcionāriem un vadību, lai apspriestu tās turpmāko darbību esošajā ekonomiskajā situācijā.


Daugavpils reģionālā slimnīca jau ilgāku laiku norāda, ka reģionālo slimnīcu finanšu situācija ir smaga, un, ja valsts neiesaistīsies un nesniegs palīdzību, tas draud pacientiem ar nodaļu slēgšanu un pilnīgu pāreju uz maksas medicīnu. Pašlaik slimnīcas parāds ir ar pieciem miljoniem eiro.

 

 

"Pēc būtības, novembris - decembris varētu būt tāds kā atsperes periods: ja tajā nebūs attiecīga papildus atbalsta, pašsaprotami būs jāsamazina pakalpojumu pieejamība un klāsts, un tam būs sekas ilgtermiņā," – norādīja slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs.

 

 

Viens no risinājumiem, kas izskanējis arī iepriekš, īpaši no pašvaldības puses - iesaistīt valsti kā kapitāldaļu turētāju. To tikšanās laikā rosināja arī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš: "DRS ir trešā lielākā slimnīca Latvijā. Finansēt to no valsts puses pēc reģionālā pārpalikumu principa nav pieņemami. Slimnīca sniedz pakalpojumus visa reģiona iedzīvotājiem, ir piesaistīti daudzi jauni ārsti, un likt Latgales iedzīvotājiem braukt pēc palīdzības uz Rīgu nav labi. Valstij Veselības ministrijas personā ir jākļūst par slimnīcas līdzīpašnieku un jādefinē tās darbu līdzīgi kā tas notiek Stradiņa slimnīcā un Gaiļezerā."

 

Hosams Abu Meri uzskata, ka, pirms finanšu piešķiršanas un, iespējams, arī pārvaldības maiņas, Daugavpils reģionālajā slimnīcā nepieciešams veikt finanšu auditu, kura gaitā jāizvērtē, ko nepieciešams uzlabot, kur vajag vairāk investēt, bet kur, iespējams, investēšana nebūtu veiksmīga vai lietderīga.

 

Vai Veselības ministrija atbalsta ideju par valsts kā kapitāldaļu turētāja iesaistīšanos, pagaidām skaidri atbildēts netiek, tomēr Hosams Abu Meri norādīja, ka sadarbība starp reģionālajām slimnīcām ir vajadzīga. "Tad būs tā sistēma un sadarbības tīkls starp citām slimnīcām. Būtu jābūt citādāk, lai pacienti brauktu, piemēram, uz Daugavpili un zinātu, ka tur uz vietas ir speciālisti," vērtēja ministrs.

 

Arī slimnīcas galvenā ārsta pienākumu izpildītājs Mihails Romanovs cer uz spēju vienoties visiem iesaistītajiem, lai medicīnas iestāde spētu normāli strādāt. Viņš norāda, ka slimnīcas potenciāls, ņemot vērā daudzu medicīnas nozares speciālistu pievienošanos komandai un tehnisko aprīkojumu, ir milzīgs, un atbalsts no valsts puses ļautu ievērojami uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu visa Latgales reģiona iedzīvotājiem.

 

Pēc reģionālās vizītes Daugavpilī un arī Jēkabpils slimnīcā Hosams Abu Meri solījās apspriest ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu šo situāciju, lai rastu tai risinājumus.

Autors:www.daugavpils.lv
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti