'Saskaņa' Daugavpils domē grasās pamest koalīciju 0

Ceturtdiena, 24 sep 2015, 10:35 Versija drukāšanai

'Saskaņa' Daugavpils domē grasās pamest koalīciju
"Saskaņa" par ietekmi Daugavpilī ir sākusi atklātu cīņu ar mēra Jāņa Lāčplēša pārstāvēto "Latgales partiju", kas ir "Vienotības" sadarbības partnere, ceturtdien raksta "Diena".


"Saskaņa" Saeimā iesniegusi pieprasījumu par situāciju Daugavpils pašvaldībā, ko trešdien izskatīja un noraidīja Saeimas Pieprasījumu komisija. Saeimas komisijā jau ir iesniegts nākamais pieprasījums par situāciju Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Abus dokumentus var uztvert kā ilgāka procesa sastāvdaļu un saistīt ar "Saskaņas" gatavību sākt pašvaldību vēlēšanu kampaņu, kas Daugavpilī notiek Saeimas deputāta un vietējās reģionālās nodaļas vadītāja Andreja Elksniņa vadībā, secina laikraksts.

 

Šajā sasaukumā Daugavpils domē opozīcijas nav. Vaicāts, cik ilgi Saskaņa vēl turpinās darbu koalīcijā, mēra vietnieks Dmitrijs Rodionovs "Dienai" sacījis, ka uz šo jautājumu varot atbildēt tikai Elksniņš, "jo viņš ir mūsu līderis – es neesmu gatavs uz to atbildēt".

 

Domes priekšsēdētājs Lāčplēsis pārliecināts, ka "Andrejs Elksniņš grib, lai viņi iet projām no koalīcijas, bet no deputātu puses es tādu vēlēšanos neesmu jutis. Ir nesakritība starp to, ko saka Elksniņš, kuru man grūti asociēt ar Daugavpili, un ko saka Saskaņas deputāti, ar kuriem mums notiek normāls darbs".

 

Ja Saskaņas deputāti izšķirsies par domes koalīcijas atstāšanu, viens no iemesliem būšot arī tas, ka Lāčplēsis, kurš ir kapitāldaļu turētājs visos pašvaldības uzņēmumos, to darbību ir organizējis, "uzticot atbildīgus amatus sev pietuvinātām personām, kas nodrošina pasūtījumus ar priekšsēdi saistītiem uzņēmumiem un oligarhiem", minēts sagatavotajā projektā par koalīcijas vienošanās laušanu. Lūgts to komentēt, mērs atgādināja, ka iepriekšējā sasaukumā, kad domi vadīja Žanna Kulakova (RP), faktiski situāciju noteikusi "Saskaņa", un tad šādas aizdomas pastāvēja. Tāpēc "viņi laikam nevar iedomāties, ka var būt citādi, bet, ja ir informācija par kādiem pārkāpumiem, tad ir jāvēršas tiesībsargājošajās iestādēs".

 

Mēram tiek pārmests arī tas, ka viņš kā premjera partijas sabiedrotais nav spējis Daugavpilij panākt valsts atbalstu, kādu ir saņēmušas pašvaldības, kuras vada citu koalīcijas partiju mēri. "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars "Dienai" uzsver, ka reģionālo partiju līgumattiecības ar "Vienotību" nekādā veidā nebūtu saistāmas ar papildu iespējām pretendēt uz valsts finansiālo atbalstu.

 

Tik daudz spēka, lai nogāztu mēru Lāčplēsi, "Saskaņai", visticamāk, nebūs, taču tā ir nolēmusi līdz pašvaldību vēlēšanām viņu dažādos veidos "mocīt", izmantojot arī Saeimas Pieprasījumu komisiju, norāda "Diena". Tās priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (ZZS) gan komisijas sēdē, gan pēc tam laikrakstam uzsvēra, ka komisiju neļaušot izmantot politisko attiecību kārtošanai, taču trešdien sēde ir notikusi korekti.

0
Autors:DELFI

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti