DU un LU parakstījušas Partnerības līgumu 0

Trešdiena, 23 dec 2015, 08:01 Versija drukāšanai

DU un LU parakstījušas Partnerības līgumu
Lai nodrošinātu Daugavpils Universitātes (DU) un Latvijas Universitātes (LU) mērķsadarbības pasākumu īstenošanu, 18.decembrī starp universitātēm parakstīts Partnerības līgums. LU rektors profesors Indriķis Muižnieks un DU rektors profesors Arvīds Barševskis noslēdza Partnerības līgumu tālākas kopīgas sadarbības veidošanai un attīstībai.


Abas universitātes savas kompetences ietvaros apņēmās īstenot zināšanu partnerību promocijas padomju, studiju programmu vai studiju virzienu padomju darbībā, veicināt sadarbību zināšanu un tehnoloģiju pārnesē, studiju programmu izstrādē, kopīgi īstenot partnerību LU un DU klasteru, konsorciju, inovācijas kopu un doktorantūras izveidē, kā arī sadarboties ārvalstu finanšu, inovāciju atbalsta pasākumos un citu kopīgu mērķu īstenošanā. LU un DU vienojās arī par koplietošanas pētniecības infrastruktūras izveidi.

 

Pēc līguma noslēgšanas LU vadība apmeklēja Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju studiju korpusu, kur DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Tehnoloģiju departamenta vadītājs profesors Edmunds Tamanis iepazīstināja ar laboratorijas darbību un aprīkojumu, zinātniskā darba organizāciju.

 

LU rektors profesors Indriķis Muižnieks pēc vizītes DU uzsvēra, ka LU ir daudz kopīga ar DU, abas universitātēs darbojas daudzveidīgās un visaptverošās jomās. Atzīmēja, ka no Daugavpils Universitātes zinātnē darbojas daudzi spēcīgi biologi, kā arī to, ka bioloģijas studijas Daugavpilī ir ļoti augsti vērtējamas.

 

DU rektors profesors A. Barševskis bija gandarīts par noslēgtā līguma sadarbības iespējām un atzīmēja, ka DU pirmo reizi vēsturē viesojās visa LU vadība. DU un LU Partnerības līguma parakstīšanā piedalījās arī LU prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā, profesore Ina Druviete, prorektors sociālo un tiesību zinātņu jomā, profesors Jānis Ikstens un prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā, profesors Valdis Segliņš.

 

DU rektors A. Barševskis: „Esmu pārliecināts, ka DU un LU īstenos daudzus kopīgus projektus, ģenerējot jaunas idejas zinātnē un pētniecībā.”

0
Autors:BNS
Foto:du.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti