„Latvijas Maksimālisti” finālistiem pievienojas arī 3 jaunieši no Daugavpils 0

Trešdiena, 17 feb 2016, 14:27 Versija drukāšanai

„Latvijas Maksimālisti” finālistiem pievienojas arī 3 jaunieši no Daugavpils
Stipendiju konkursa „Latvijas Maksimālisti” žūrijas pārstāvji noteikuši 12 konkursa finālistus janvāra mēnesī. Finālistu vidū ir trīs jaunieši no Daugavpils – ar pieteikumu Mākslas kategorijā ir iekļuvis Sergejs Veselovs, ar pieteikumiem Speckategorijā Viktorija Rjazanceva un Ksenija-Sofija Slavecka.


Kā atzīst 18 gadus jaunais Sergejs Veselovs, viens no viņa vaļaspriekiem – zīmēšana, viņam ir ļoti īpašs: „Ja iegūtu stipendiju, iegādātos lielo marķieru komplektu. Tā daudzveidīgie toņi palīdzētu padarīt zīmējumus detalizētākus, spilgtākus un emocionālākus. Atlikušo naudu vēlētos ziedot bērnu namam zīmēšanas piederumu iegādei.”

 

Fināliste Speckategorijā, 11 gadus jaunā Viktorija Rjazanceva stāsta, ka visvairāk viņai patīk mājturība un ir liels prieks darīt kaut ko ar rokām: „Īpaši man patīk pērļošana – veidoju meistarklases savā skolā. Ir bijušas arī vairākas izstādes. Kad izaugšu, gribu kļūt par dizaineri.”

 

Savukārt 12 gadus jaunā Ksenija-Sofija Slavecka uzsver, ka deja ir nozīmīga viņas dzīves sastāvdaļa jau no trīs gadu vecuma: „Es aizmiegu ar sapņiem par to, ka varēšu dejot aizvien labāk.”

 

Pēc žūrijas vērtējuma par janvāra mēneša labākajiem atzīti arī Emīlija Pavlovska no Jelgavas (Mūzikas kategorija), Madara Ļaudama no Aizputes (Mūzikas kategorija), Renāte Kalniņa no Rīgas (Humanitārās zinātnes), Elza Puriņa no Salacgrīvas (Humanitārās zinātnes), Rita Viļuma no Olaines (Eksaktās zinātnes), Andris Jenerts no Siguldas (Eksaktās zinātnes), Nikita Podobeds no Rīgas (Sporta kategorija) un Anastasija Drozdova no Kārsavas (Mākslas kategorija).

 

Mēneša labākos visās konkursa kategorijās ir iespējams apskatīt „Latvijas Maksimālisti” mājaslapas sadaļā „Mēneša labākie”. Pieteikšanās stipendiju konkursam pagarināta līdz 15.martam.

 

„Mani pārsteidza, cik daudzveidīgi ir iesūtītie video. Protams, netrūka arī ar telefoniem filmēti kadri, bet atradās arī īstas pērles! Jaunais fiziķis, kurš bija izdomājis satriecošu stand-up vienā kadrā, parādot neskaitāmus savus eksperimentus, citu par citu pārsteidzošākus; jaunie ķīmiķi, kas bija parūpējušies par īstiem neviltotiem specefektiem; dejotāja, kurai vēl mazliet mazliet jāpacenšas, lai viņas performance – un arī video – būtu MTV līmenī, un citi video, pēc kuru noskatīšanās manī ir palikusi aizkustinoša sajūta, ka mums līdzās patiešām aug talanti un pat ģēniji,” tā par redzēto un pieredzēto stāsta režisors Andris Gauja, „Latvijas Maksimālisti” žūrijas pārstāvis.

 

Mēneša labākie dalībnieki būs tie, kas konkursa noslēgumā tiks vērtēti atkārtoti un saņems stipendijas. Šobrīd jau ir noteikti oktobra, novembra, decembra un janvāra finālisti.

Kopumā stipendiju konkursam pieteikušies jau 247 jaunieši no visas Latvijas. Janvārī visplašāk pārstāvēti nemainīgi ir bijuši Latgales, Vidzemes un Rīgas reģioni, bet kategorijas, kurās saņemti visvairāk pieteikumu – Mūzika, kā arī Sports un veselība.

 

Konkursa žūrijā darbojas pieci sabiedrībā pazīstami savas nozares pārstāvji – „Ghetto Games” vadītājs Raimonds Elbakjans vērtē dalībniekus sporta un veselības kategorijā, režisors Andris Gauja – mākslas kategorijā, dziedātāja Aminata Savadogo – mūzikas kategorijā, fizikas skolotājs Valdis Zuters – eksakto zinātņu kategorijā, bet sporta žurnāliste Viktorija Kamaza – humanitāro zinātņu kategorijā.

 

Pieteikšanās stipendiju konkursam „Latvijas Maksimālisti” ir pagarināta un turpināsies līdz 2016. gada 15. martam. Tajā savus spēkus izmēģināt ir aicināti 5.-12. klašu skolēni, kā arī 1.-3. kursu profesionālo vidusskolu skolēni. Pēc tam žūrija izvērtēs visus pieteikumus un nākamā gada 31. maijā tiks apbalvoti uzvarētāji.

 

Autors:Preses relīze
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti