Līvānos būs iespēja iegūt augstāko izglītību mašīnbūves specialitātē 0

Trešdiena, 13 apr 2016, 13:33 Versija drukāšanai

Līvānos būs iespēja iegūt augstāko izglītību mašīnbūves specialitātē
Studēt gribētāji no Līvānu novada un kaimiņu novadiem 28. aprīlī plkst. 14.30 Līvānu 1.vidusskolas zālē aicināti uz tikšanos ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (kādreizējā Rēzeknes augstskola) mācībspēkiem, studentiem un Līvānu pašvaldības pārstāvjiem, lai vairāk uzzinātu par iespējām Līvānos studēt I līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā Mašīnbūves specialitātē. Pēc tikšanās būs iespēja apmeklēt arī Līvānu ražošanas uzņēmumus, kas studējošajiem piedāvās prakses vietas.


Studēt gribētājiem un viņu vecākiem tiks sniegta informācija par RTA filiāles izveidi un darbību Līvānos, studiju iespējām un nosacījumiem, par programmas saturu un citiem aktuāliem jautājumiem saistībā ar profesionālās izglītības studijām Līvānos. Tāpat vairāki RTA mehatronikas kursa studenti klātienē iepazīstinās ar saviem studiju darbiem un demonstrēs tos darbībā, veicinot izpratni par studiju saturu un iegūstamajām zināšanām.

 

Sadarbība ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju par augstskolas filiāles izveidi Līvānos turpinās jau pusotra gada garumā. Iniciatīvas pamatā – vietējo uzņēmēju atziņa par piemērota darbaspēka trūkumu reģionā. Tika apzinātas pieprasītākās profesijas, kam ir labas izredzes darba tirgū un karjeras izveidē.

 

Šobrīd RTA administrācija sadarbībā ar Līvānu novada domi ir sagatavojusi filiāles dokumentus, lai jau šoruden – septembrī varētu uzsākt apmācības. Šī būs pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma, kur studenti apgūs tādus studiju priekšmetus kā mehatronika, metālapstrāde, elektronika, mehānika, konstruēšanas pamati u.c.

 

Plānots, ka teorētiskās nodarbības notiks piektdienās un sestdienās Līvānu novada Vakara (maiņu) vidusskolas telpās, savukārt praktiskās nodarbības tiks organizētas RTA laboratorijās Rēzeknē. Mācību plānā paredzētās studiju prakses notiks trijos Līvānu novada uzņēmumos, kuriem ir savas metālapstrādes nodaļas – SIA “LīvMet”, SIA “Z-Light” un SIA “CeramOptec”. Studentiem uz vietas Līvānos būs iespēja gan studēt, gan iziet prakses un veidot pamatus potenciālajām darba attiecībām uzņēmumos turpmāk.

 

Šīs iniciatīvas mērķis ir gan nodrošināt vietējos uzņēmumus ar nepieciešamajiem speciālistiem, gan veicināt aktuālu un pieprasītu profesiju apguvi jauniešiem. Studiju programma varētu ieinteresēt arī tos, kas jau strādā ražošanas uzņēmumos, taču nav ieguvuši attiecīgu augstskolas diplomu. Šīs iniciatīvas rezultātā ieguvējas būs abas puses – gan darba devēji, gan jaunie speciālisti.

 

Pēc informatīvās tikšanās skolā interesentiem (skolēniem, pasniedzējiem un interesentiem par studijām un darbu Līvānos) tiek organizēta vizīte klātienē uz SIA “LīvMet” un SIA “Z-Light”, lai iepazītos ar uzņēmumu vadību, prakšu un darba iespējām, redzētu darba vidi un iepazītos ar profesijas praktisko pusi. Lai plānotu dalībnieku skaitu, interesentus no kaimiņu novadiem lūdzam iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu: zane.gaiduka@livani.lv

0
Autors:ludza.lv
Foto:ludza.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi
13. decembrī, 11:32 “Maxima Latvija” kļūst par IIHF Pasaules čempionāta hokejā 2023 pirmo oficiālo partneri Latvijā
28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti