Daugavpils skolas un pedagogi saņems balvas 0

Pirmdiena, 29 aug 2016, 10:57 Versija drukāšanai

Daugavpils skolas un pedagogi saņems balvas
Šodien, 29.augustā, svinīgā ceremonijā Melngalvju namā Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniegs Ata Kronvalda balvu un ceļojošo balvu “Lielā puce”.


Šogad Ata Kronvalda prēmiju saņems divi pedagogi, viena no viņiem ir Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja vēstures skolotāja Larisa Želeve.

 

Larisas Želves pedagoģiskā darba stāžs ir 24 gadi. Ilggadīgi strādājot šajā jomā, skolotāja ar lielu prieku nodod saviem audzēkņiem zināšanas un pieredzi, nodrošinot individuālu pieeju, ievērojot katra talantīga bērna vēlēšanās un iespējas. Skolotāja mīl un dziļi pārzina savu priekšmetu, māca aizrautīgi, radoši, izmanto jaunākās informatīvās tehnoloģijas. L.Želves audzēkņiem ir augsts zināšanu līmenis priekšmetā, ko uzrāda gan centralizēto valsts eksāmenu rezultāti, gan arī skolēnu sasniegumi dažāda līmeņa olimpiādēs, konkursos un zinātniski pētniecisko darbu konferencēs. Katru gadu skolēni L.Želves vadībā piedalās dažāda veida vēstures konkursos un pārsvarā tiek iegūta 1.vieta. Skolotājas vadītie zinātniski pētnieciskie darbi augsti tiek novērtēti ne tikai Latgales reģionā, bet arī Valsts līmenī. Kopš 2012.gada skolotājas skolēni Valsts līmenī guvuši 8 godalgotas vietas vēstures olimpiādēs. Skolotāja mudina savus skolēnus pētīt ģimenes un dzimtas vēsturi, saglabāt kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm, pievērst uzmanību vēsturisko pieminekļu saglabāšanai. Larisa Želve ir savas valsts patriote. Skolotāja ciena un īsteno Latvijas un Eiropas vērtības.

 

Ata Kronvalda balva tiek pasniegta jau kopš 1989.gada, un līdz 2016.gadam pavisam godalgas saņēmuši 141 izcili izglītības darbinieki, starp viņiem arī daugavpilietes Inga Sokolova (2009.gads), Aļesja Šapkova (2012.gads) un Ināra Kudrjavska (2015.gads) Balvu ik gadu piešķir zinātniekiem, speciālistiem, pedagogiem un studentiem par ievērojamu un ilggadēju ieguldījumu talantīgo skolēnu apzināšanā un izglītošanā, kā arī skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vadīšanā un/vai organizēšanā.

 

Ceremonijā tiks pasniegti diplomi skolu reitinga "Lielā Pūce" pirmajām 5 "Lielajām skolām" un 5 "Mazajām skolām". Pirmās 2 skolas katrā skolu grupā saņems ceļojošās balvas - pūces. Šogad reitingā ir iekļautas 175 "mazās" skolas un 93 "lielās" skolas(vidusskolēnu skaits vismaz 100 skolēni).

 

Balvu lielo skolu grupā saņems Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, bet mazo skolu grupā Daugavpils saskaņas pamatskola.

 

Ceļojošo balvu „Lielā Pūce" pirmo reizi pasniedza 1988./89.m.g. Balvas dibinātāji bija Izglītības ministrija, Jauno zinātnieku un speciālistu padome, jaunatnes firma „Kontakts". Lielā Pūce ir skolu reitings darbā ar talantīgiem skolēniem. Ata Kronvalda fonds labākos skolu kolektīvus nosaka pēc to skolēnu sasniegumiem attiecīgā mācību gada mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu Valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un Valsts mēroga konkursos.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:la.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti