Par labāko vidusskolu atzīta Daugavpils Krievu vidusskola-licejs 0

Ceturtdiena, 17 nov 2016, 07:30 Versija drukāšanai

Par labāko vidusskolu atzīta Daugavpils Krievu vidusskola-licejs
Pat labāko vidusskolu Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitingā šogad atzīta Daugavpils Krievu vidusskola-licejs, liecina fonda informācija.


Daugavpils Krievu vidusskola-licejs ierindojies pirmajā vietā lielpilsētu vidusskolu grupā, aiz sevis atstājot Rīgas Centra humanitāro vidusskolu un Rīgas 64.vidusskolu. Pilsētas vidusskolu konkurencē līdere ir Kārsavas vidusskola, savukārt otro un trešo vietu attiecīgi ieņem Ogres 1.vidusskola un Baldones vidusskola.

 

Ģimnāziju vidū par absolūti labāko kārtējo reizi atzīta Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, savukārt otrajā un trešajā vietā lielpilsētu ģimnāziju grupā ierindotas attiecīgi Rīgas Valsts 2.ģimnāzija un Rīgas Valsts 3.ģimnāzija. Pilsētu ģimnāziju vidū par labāko atzīta Dobeles Valsts ģimnāzija, kurai seko Siguldas Valsts ģimnāzija un Madonas Valsts ģimnāzija.

 

Reitingā atsevišķi vērtētas arī lauku vidusskolas. Par labāko šo skolu vidū nosaukta Andreja Upīša Skrīveru vidusskola. Godalgotajā otrajā vietā ierindojas Mārupes vidusskola, savukārt trešajā vietā - Rudzātu vidusskola. Tām seko Aglonas vidusskola, Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola un Ķekavas vidusskola.

 

Specializēto skolu konkurencē pirmo vietu ieņēma Rīgas Doma kora skola, aiz sevis atstājot Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolu, Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu.

 

Par labāko profesionālo vidusskolu atzīta Bebrenes vispārizglītojošā un profesionālā vidusskola, labākā tehnikuma (koledžas) tituls pienākas Malnavas koledžas izglītības programmu īstenošanas vietai "Višķi", savukārt 2016.gada labākā vakara (maiņu) vidusskola ir Ludzas novada vakara vidusskola.

 

Reitinga mērķis ir izveidot objektīvu skolu, kurās realizē vidējo izglītību, vērtējumu pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem. Par datubāzi reitinga veidotāji izmanto Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra organizēto skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātus.

 

Skolu vērtēšana notiek pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos, vērtējot sniegumu mācību priekšmetos latviešu valoda, matemātika, angļu valoda, dabas zinātnes (bioloģija, fizika, ķīmija), vēsture.

 

Katra mācību priekšmeta reitinga punktus aprēķina kā matemātiski vidējo no skolēnu eksāmenā iegūtajiem vērtējumiem, izteiktiem procentuālā novērtējumā, dalot ar 10, lai reitinga vērtība būtu robežās no 0 līdz 10 (salīdzināma ar iepriekšējiem gadiem). Skolas reitinga punktus iegūst, aprēķinot atsevišķo mācību priekšmetu reitinga punktu matemātiski vidējo vērtību. Skolas reitinga punkti ir robežās no 0 līdz 10.

0
Autors:BNS
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi
13. decembrī, 11:32 “Maxima Latvija” kļūst par IIHF Pasaules čempionāta hokejā 2023 pirmo oficiālo partneri Latvijā
28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti