Uz pārmaiņu sliekšņa 0

Sestdiena, 31 aug 2019, 17:52 Versija drukāšanai

Uz pārmaiņu sliekšņa
Ir uzsākts darbs pie raidījumu cikla ar nosaukumu "Uz pārmaiņu sliekšņa" par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu. Tuvākajā laikā mēs apmeklēsim 8 Latgales pilsētas, aizbrauksim uz vietām, kurās tiks bāzēti jaunie administratīvie centri. Vizīšu gaitā mēs uzzināsim novadu pārvaldes pārstāvju viedokli un sarunāsimies ar iedzīvotājiem. Mums ir svarīgi dzirdēt, ko cilvēki zina par plānotajām izmaiņām, kas notiks teritoriju apvienošanas gaitā. Kā cilvēki ir noskaņoti pret gaidāmajām pārmaiņām? Kādu pozīciju ieņem pašvaldību vadītāji? Mēs gribam saredzēt un sadzirdēt, kā Latgale gatavojas gaidāmajai robežu pārkārtošanai starp novadiem. Mums ir svarīgi uzbūvēt sapratnes un uzticēšanās tiltu starp reformām un valsts iedzīvotājiem.

20.augustā LRT+ komanda apmeklēja Ilūkstes novadu, pabija Ilūkstē, mūsu žurnālists Igors Leitāns aprunājās ar iedzīvotājiem un Ilūkstes novada pašvaldības Domes priekšsēdētāja vietnieku Maiguru Krievāna kungu. Dialoga gaitā mēs uzzinājām – ko iedzīvotāji domā par Ilūkstes un Daugavpils novadu apvienošanu? Kāds ir reģiona vadības redzējums par reformu un kā noritēja tikšanās ar ministru J. Pūces kungu? Mēs savām acīm redzējām, kā dzīvo Ilūkstes novads un dzirdējām to, kas ir patiešām svarīgi cilvēkiem. Saskarsmē ar cilvēkiem pastāvīgi bija dzirdams viedoklis, ka reģionu apvienošanai ir jāsniedz palīdzība novadiem, nevis jānodara kaitējums. Cilvēki vēlas iegūt jaunas iespējas, saskatīt labklājības attīstību un uzlabot stabilitāti savā novadā.

 

Laika apstākļi šajā dienā mūs lutināja ar siltumu, iepriecināja Ilūkstes novada skaistās dabas skati. Esot ceļā, pa mašīnas logiem varējām redzēt, ka lauki Ilūkstes un Dvietes apkaimē ir apstrādāti un sakopti, novadā norit dzīve. Pateicoties mūsu operatora Aleksandra Fedotova darbam, mēs to iemūžinājām un varēsim jums parādīt, kā dzīvo un par ko runā Ilūkstes novads.

 

Mūs sagaida citu Latgales pilsētu apmeklēšana, pavisam drīz būsim Krāslavas un Līvānu novados. Uzzināsim, kas notiek tur pārmaiņu priekšvakarā?

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti