Rēzeknes domes sēdēs deputāti drīkstēs uzdod tikai trīs jautājumus 0

Pirmdiena, 29 dec 2014, 08:57 Versija drukāšanai

Rēzeknes domes sēdēs deputāti drīkstēs uzdod tikai trīs jautājumus
Rēzeknes pilsētas domē šogad ir pieņemts lēmums, kas deputātiem domes sēdēs par katru izskatāmo punktu ļauj uzdod vien trīs jautājumus. Koalīcijas deputāti to pamato ar vēlmi sēdes veidot konstruktīvākas, taču opozīcijas deputāti to uzskata par tiesību ierobežojumu.

 


Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Rēzeknes pašvaldībai ir norādījusi, ka sēdēs nedrīkst ierobežot uzdodamo jautājumu skaitu, tomēr dome no pieņemtā neatkāpjas.

 

Rēzeknes pašvaldībā ir 13 deputāti. Koalīciju veido astoņi „Saskaņas” deputāti, pieci deputāti pārstāv citas partijas, divi no viņiem tiek dēvēti par konstruktīvo opozīciju, jo spēj atrast kopīgu valodu ar koalīciju, savukārt trīs paliek opozīcijā, kura domē jūtas apspiesta.

 

Rēzeknes slimnīcas veselības aprūpes vadītājs, Rēzeknes pilsētas domes deputāts Jāzeps Korsaks jūt, ka opozīciju ignorē, „mūsu izvirzītās idejas un jautājumi pēc iespējas tiek nobīdīti malā, vai pasniegti tādā veidā, ka mēs nesaprotam”.

 

Rēzeknes pilsētas domes pozīcijā esošie deputāti šogad lēmuši, ka domes sēdēs par katru skatāmo punktu, deputāts var uzdod vien trīs jautājumus.

„Tas ir mūsu pozīcijas deputātu, kas balsoja par šādu priekšlikumu, mēģinājums virzīt konstruktīvā gultnē opozīcijas deputātu darbu, jo deputātu darbs nebeidzas tikai ar jautājumu uzdošanu, tur vairāk ar priekšlikumiem vajag strādāt, ar savām koncepcijām, kā jāattīstās pilsētai. Neko tādu es neredzu no opozīcijas deputātu puses, un man ļoti žēl, ka tas tā notiek,” pauda pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs („Saskaņa”).

 

Domes sēdēs opozīcijā esošie deputāti ar priekšsēdētāju apmainās ar savstarpējiem aizrādījumiem, pārmetot viens otram nekompetenci par skatāmajiem jautājumiem.

 

„Es domāju sekojoši, ja domes sēdes tiktu filmētas, un jebkurš iedzīvotājs varētu sekot, viņš pats izvērtētu, cik nopietni vai nenopietni ir šie uzdotie jautājumi, un izvērtētu vai tiešām uzdotais jautājums ir tik bērnišķīgs, vai nevajadzīgs, vai neattiecas uz šo tēmu,” sprieda Korsaks.

 

Rēzeknes mēram Bartaševičam jautāts, vai viņš redz, ka šī situācija starp koalīcijā un opozīcijā esošajiem deputātiem varētu mainīties, vien norādīja, ka „pašvaldības dome nav bērnudārzs, katrs pārstāv savu politisko spēku, [..] manos plānos nav opozīcijas deputātu audzināšana, lai viņi tomēr pastāvīgi strādā”. 

0
Autors:lrtv.lv
Foto:mixnews.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti