Dibinātāji lems par jaunu Preiļu slimnīcas valdi 0

Piektdiena, 04 sep 2015, 08:45 Versija drukāšanai

Dibinātāji lems par jaunu Preiļu slimnīcas valdi
Piektdien notiks Preiļu slimnīcas dibinātāju sapulce, kurā, paredzams, lems par slimnīcas jaunu valdes sastāvu. Slimnīcas vadītājs Jānis Anspoks iepriekš aģentūrai BNS apstiprināja, ka šonedēļ iesniedzis atlūgumu.


Nesaskaņas esot saistītas ar pērn uzsāktā projekta īstenošanu par energoefektivitātes palielināšanu slimnīcā. Pašvaldība tam solījusi finanšu atbalstu, taču jaunais sastāvs nostāju mainījis. Anspoks vienlaikus pauda pārliecību, ka situācija tiks atrisināta.

 

Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda BNS sacīja, ka atlūgumu iesniegšana, viņasprāt, ir labākais lēmums, ko valde varēja pieņemt, taču no sīkākiem komentāriem atteicās. Vienlaikus viņa norādīja, ka par valdes atlaišanu lēmums jāpieņem kapitāldaļu turētājiem, bet šāds lēmums vēl nav pieņemts.

 

Komentējot līdzšinējā slimnīcas vadītāja teikto, ka pašvaldība atteikusi finansējumu uzsāktajam projektam, Plivda teica, ka iepriekšējais domes sastāvs 2014.gada janvārī pieņēma lēmumu, ka pašvaldība kā kapitāldaļas turētājs līdzfinansēs slimnīcu proporcionāli kapitāldaļu skaitam, un šajā ziņā nekas nav mainījies. Citas pašvaldības nepiedaloties ar līdzfinansējumu, un pašlaik divas - Aglonas un Vārkavas novadu - pašvaldības savas kapitāldaļas ir pārdevušas uzņēmumam "Centrālā laboratorija", savukārt Riebiņu un Līvānu novada pašvaldības par to vēl domā. Plivda vērtē, ka tas liecina par neuzticību valdei.

 

Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka Preiļu slimnīcas dibinātāji ir SIA "Centrālā laboratorija", Līvānu novada dome, Preiļu novada dome, Riebiņu novada dome un Vārkavas novada dome.

 

Preiļu novada pašvaldībai pieder 57,78% Preiļu slimnīcas kapitāldaļas, informēja Plivda.

 

Projektu "Energoefektivitātes paaugstināšana SIA "Preiļu slimnīca" slimnīcas ēkā" īstenošanu ārstniecības iestāde uzsāka pērn novembrī Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta programmā. Projekta kopējās izmaksas ir 455 876 eiro, liecina uzņēmuma gada pārskats.

 

Pērno gadu Preiļu slimnīca noslēdza ar zaudējumiem 127,6 tūkstošu eiro apmērā, savukārt gadu iepriekš ar peļņu - 38,4 tūkstošiem eiro, liecina Uzņēmumu reģistrā iesniegtie finanšu pārskati. Preiļu slimnīcas apgrozījums 2014.gadā bija 2,168 miljoni eiro, bet vēl gadu iepriekš - 2,067 miljoni eiro.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti