Kalupes novadnieku otrais saiets “Gaidom gostūs Kolupā” 0

Pirmdiena, 27 jūn 2016, 09:51 Versija drukāšanai

Kalupes novadnieku otrais saiets “Gaidom gostūs Kolupā”
Kalupes pagasta pārvalde 2016.gada 1.-2. jūlijā, svinot pagasta pastāvēšanas 150 gadus, rīko Kalupes novadnieku otro saietu “Gaidom gostūs Kolupā”.


Novadnieku saieta programmā plānotas vairākas nozīmīgas aktivitātes, kas finansiāli guvušas atbalstu Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “LATVIJAI – 100” projektā “Kalupes pagasta kultūras zīmes Latvijas stāstā”.

 

1.jūlijā plkst. 17:00 Kalupes pamatskolā tiks atvērta Kalupes novadnieka, ievērojamā Latvijas preses fotogrāfa un fotomākslinieka Ilmāra Znotiņa darbu izstāde “Latgales ļaudis”.

 

I.Znotiņš: “Tas, ko labi zinām liekas tik parasts un ikdienišķs, ka nepamanām savdabīgo, unikālo un izzūdošo. Ierosmi fotografēt Latgalē guvu no sava drauga, dāņu fotogrāfa Siga Stasiga, kurš, viesojoties manās tēva mājās Logocku sādžā Kalupē 1992.gadā, teica: "Fotografē, drīz tā visa, pirmatnējā, unikālā nebūs, mums Dānijā vairs nav." Mans foto projekts ir balstīts uz vizuālu stāstu par vienkāršajiem, jaukajiem Latgales ļaudīm, par viņu dzīves ritu, kurā svarīgu vietu ieņem ticība Dievam, gan tagad, gan arī tad, kad baznīcā iet uzdrošinājās ne katrs. Bet latgalieši gāja un joprojām iet. Cilvēks, Dievs, Darbs ir šo ļaužu dzīves pamats”.

 

Otrā Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas projekta aktivitāte saistās ar Kalupes Vissvētākā Altāra Sakramenta Romas katoļu baznīcas vēsturi un kultūras mantojumu. Baznīcas sānu jomās ir izvietotas trīs granīta plāksnes (epitāfijas) ar tekstiem latīņu valodā. Daugavpils Universitātes Latgales pētniecības institūts vēstures doktora Henriha Soma vadībā veicis šo plākšņu (epitāfiju) teksta izpēti. Epitāfijas veltītas Kalupes baznīcas cēlāju – grāfu Plāteru- Zībergu ģimenes piemiņai. Prāvests Andrejs Aglonietis ir pārtulkojis šos tekstus no latīņu valodas. Projekta ietvaros tiks izgatavotas informatīvas plāksnes ar epitāfiju saturu latviešu valodā, kas baznīcā tiks atklātas 2.jūlijā.

 

Savukārt, arhitektes un novadpētnieces Ģertrūdes Rasnačes vadībā top izstāde “Kalupes pagasts laiku lokos”, kas pavērs daudzas Kalupes dzimtu un māju vēstures lappuses un stāstīs par Kalupes pamatskolu, izglītības iegūšanu, kalupiešu dienestu Pēterburgā 20.gs. sākumā, arī par dzīvi kolhozā. Īpaša ekspozīcija būs veltīta Kalupes pagasta darbībai pirmās brīvvalsts laikā.

0
Autors:daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti