DU un LU pētnieku un studentu ekspedīcija Daugavpils novadā 0

Otrdiena, 12 jūl 2016, 12:49 Versija drukāšanai

DU un LU pētnieku un studentu ekspedīcija Daugavpils novadā
No š.g. 11. līdz 16. jūlijam Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes studenti un pedagogi kopā ar Daugavpils Universitātes mācībspēkiem un studentiem prof. Janīnas Kursītes vadībā dosies tradicionālās kultūras un mutvārdu vēstures ekspedīcijā uz Latvijas austrumu pierobežu – Daugavpils novadu, lai pētītu pierobežas iedzīvotāju patību un izzinātu, kādi ir nomalē mītošo iedzīvotāju konkrētie piesaistes punkti Latgales reģionam, Latvijas valstij un kultūrai.


LU Humanitāro zinātņu fakultātes rīkotām ekspedīcijām Latvijas novados ir jau 15 gadus ilga tradīcija. Ekspedīciju rezultāti atspoguļoti daudzās publikācijās un atsevišķos rakstu krājumos.

 

Šogad LU pētniekiem un studentiem pievienojušies Daugavpils Universitātes pārstāvji, lai nedēļas garumā Skrudalienas, Demenes, Salienas, Vecsalienas pagastos uzklausītu vecākās paaudzes iedzīvotāju dzīvesstāstus un caur tiem iepazītu turieniešu dzīves vērtības un saistību ar tradicionālās kultūras lauku.

 

11. jūlija pēcpusdienā Daugavpils Universitātes mācību bāzē Ilgas Daugavpils novada Skrudalienas pagastā ekspedīciju ievadīs zinātniski praktisks seminārs, kas sniegs atskatu uz iepriekšējos gados lauka pētījumos paveikto, kā arī iezīmēs iespējamos skatījumus uz pierobežas identitātes jautājumiem.

 

Seminārā par topošo grāmatu “Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi” un ekspedīcijās Latvijas pierobežā piedzīvoto stāstīs Elīna Kursīte un Rūta Šmite. Par tutejšiju identitāti, kā vietējie sevi sauc paši, runās Dmitrijs Olehnovičs (DU). Ar Demenes Robežnieku pilskalnu un apkārtnes arheoloģiju seminārā iepazīstinās Juris Urtāns (LKA), par Daugavpils novada literātiem runās Valentīns Lukaševics (DU), bet Kristīne Pokratniece (LU LFMI) iepazīstinās ar Latviešu folkloras krātuves digitālajā arhīvā garamantas.lv rodamajiem Latgales folkloras materiāliem.

 

Lauku pētījumu darbā svarīga nozīme ir mutvārdu vēstures pieejai, tāpēc par mutvārdu interviju teorijā un praksē runās Jolanta Stauga (LU), mutvārdu vēstures popularizēšanas pieredzi Daugavpils Universitātes e-muzejā atklās Maija Burima (DU), bet dzīvesstāstu un folkloras saskares punktus iezīmēs, 15 gadu ekspedīciju darbā atskatoties, Janīna Kursīte (LU).

 

Seminārā aicināts piedalīties ikviens interesents, īpaši gaidīti ir vietējie iedzīvotāji. Ierašanās gan ir saskaņojama ar robežsargiem, ņemot vērā Daugavpils Universitātes mācību bāzes Ilgas atrašanās vietu pašā Baltkrievijas pierobežā.

 

Ekspedīcija notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Universitātes, Daugavpils Universitātes un Valsts pētījumu programmas „Letonika – Latvijas vēsture, valodas, kultūra, vērtība” projekta 6.2 „Vērtību aspekti Letonikā” atbalstu.

0
Autors:daugavpilsnovads.lv
Foto:daugavpilsnovads.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti