Valsts policija un «A26» vienojas par auto piegādes līguma daļēju pirmstermiņa izbeigšanu 0

Pirmdiena, 06 feb 2017, 13:15 Versija drukāšanai

Valsts policija un «A26» vienojas par auto piegādes līguma daļēju pirmstermiņa izbeigšanu
Šodien Valsts policijas un pilnsabiedrības «A26» pārstāvji parakstīja vienošanos, kas paredz līgumattiecību pirsmtermiņa izbeigšanu daļā par 17 «Citroen Jumpy» automašīnu piegādi Valsts policijas vajadzībām.


Vienošanās paredz, ka Valsts policija neprasa no pilnsabiedrības «A26» iepriekš aprēķināto līgumsodu vairāk nekā 60 tūkstošu eiro apmērā par līgumsaistību nepienācīgu izpildi, savukārt pilnsabiedrība šodien pieņem atpakaļ savā rīcībā Valsts policijai iznomātās automašīnas, pusēm parakstot attiecīgu pieņemšanas-nodošanas aktu.

 

Valsts policija atgādina, ka šā gada 5.janvārī tika paziņots par vienpusēju atkāpšanos no auto piegādes līguma ar šā gada 6.februāri un līgumsoda aprēķināšanu, jo Valsts policija neguva apstiprinājumu pilnsabiedrības «A26» spējai izpildīt iepirkuma procedūras rezultātā uzņemtās līgumsaistības un nodrošināt piegādāto «Citroen Jumpy» automašīnu atbilstību «Euro 6» emisiju klasei.

 

Mēneša laikā starp pusēm panākta abpusēja vienošanās par līgumattiecību pirmstermiņa izbeigšanu daļā par «Citroen Jumpy» auto piegādi, kas nozīmē, ka Valsts policija neprasīs komersantam maksāt aprēķināto līgumsodu, savukārt komersants no šodienas pieņems automašīnas atpakaļ savā rīcībā, attiecīgi turpmāk neaprēķinot nomas maksu par automašīnām.

 

Panāktā vienošanās neattiecas uz līguma darbību daļā par automobiļiem «Opel Mokka» un «Škoda Octavia», kurus Valsts policijai arī piegādājusi pilnsabiedrība «A26» – šajā daļa līgums starp pusēm paliek spēkā.

 

Iepriekš ziņots, ka Ģenerālprokuratūra izvērtējusi iesniegumu saistībā ar Valsts policijas automašīnu iepirkumu, kurā tika iegādātas «Citroen Jumpy» automašīnas. Ģenerālprokurors pirmstiesas izmeklēšanas veikšanu sāktajā kriminālprocesā uzdevis Iekšējās drošības biroja pilnvarotām amatpersonām.

 

TVNET rakstīja, ka notikušas vairākas pārrunas ar komersantu «A26» par «Citroen Jumpy» piegādi, taču secināts, ka nekādas darbības, kas vērstas, lai sakārtotu šo jautājumu, nebija saskatāmas, tāpēc parakstīta vēstule par vienpusēju atkāpšanos no līguma.

 

Advokāts Oskars Rode skaidroja, ka runa ir par daļu no iepirkuma - «Citroen Jumpy», secināts, ka pilnsabiedrība «A26» nav izpildījusi prasības. Šo mēnešu laikā, kas ir bijuši pēc pretenzijas, pilnsabiedrībai norādīts, kādi dokumenti nepieciešami, lai apstiprinātu atbilstību, līdz ar to rekomendējām Valsts policijai parakstīt paziņojumu par atkāpšanos no līguma, teica Rode.

 

Tāpat secināts, ka automašīnas nodošanas brīdī neatbilda atbilstošajai emisijas klasei, auto modifikācija nebija pabeigta. Tāpēc policijai ieteikts vērsties prokuratūrā par iespējamu krāpšanu.

 

Pilnsabiedrība «A26» uzskata par nepamatotu un nelikumīgu Valsts policijas (VP) rīcību, lemjot vienpusēji lauzt noslēgto līgumu par automašīnu piegādi, tāpēc uzņēmums plāno vērsties tiesā.

 

VP šogad vasarā noslēdza vairākus līgumus par 755 automašīnu nomu uz pieciem gadiem. Kopējā iepirkuma vērtība bija aptuveni 22 miljoni eiro. Konkursa uzvarētāji bija «SEB līzings» - 12,4 miljoni eiro, «Karlo Motors» un apvienība «Pilna servisa līzings» - 7,2 miljoni, «A26» - 4,2 miljoni eiro.

 

Rudenī tika paustas aizdomas, ka, iespējams, pilnsabiedrība «A26» esot nodevusi pavisam citas, līgumam neatbilstošas mašīnas. Proti, «A26» piegādājusi policijai 17 «Citroen Jumpy» automašīnas, kuras policija esot prasījusi aprīkot ar jaunās paaudzes motoru «EURO 6», taču «A26» piegādātās automašīnas esot bijušas ar dzinēju, kas atbilst «EURO 5» emisijas standartiem.

 

Pilnsabiedrība «A26» izskanējušos pārmetumus noraidīja, uzsverot, ka konkursa par transporta nomu VP vajadzībām nolikumā un tehniskajā specifikācijā bija definēts, ka vieglo automobiļu emisijas klasei jāatbilst «EURO 6» standartam, nevis jābūt «EURO 6» standartam. Attiecīgi arī piegādātās 17 automašīnas, lai gan ir ar «EURO 5» dzinēju, tomēr ir pielāgotas «EURO 6» izmešu sertifikātam.

 

No 4,2 miljonu eiro summas, kas ir «A26» daļa iepirkumā, strīdīgo «Citroen Jumpy» piegādes daļa ir 800 000 eiro.

 

Kā liecina «Firmas.lv» informācija, pilnsabiedrība «A26» pērnā gada decembrī dibināja SIA «Auto Īle un Herbst», SIA «Ad Rem auto», SIA «Auto 26». Visi uzņēmumi saistīti ar uzņēmēju Māri Īli.

0
Autors:tvnet.lv
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)
31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti