Ārzemēs vidējo izglītību ieguvušie mācībām Latvijā varēs pieteikties jau no 16.marta 0

Otrdiena, 10 mar 2015, 15:14 Versija drukāšanai

Ārzemēs vidējo izglītību ieguvušie mācībām Latvijā varēs pieteikties jau no 16.marta
Ar šodien Ministru kabinetā pieņemto lēmumu noteikts, ka reflektantus pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas augstskolas un koledžas var sākt reģistrēt un uzņemt no 2015.gada 1.jūlija, bet reflektantus, kuri ir ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs un nepretendē uz studijām valsts finansētās studiju vietās vai studiju programmās, kurās ir noteikts studējošo skaita ierobežojums, pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas - jau no 2015.gada 16.marta.


Ātrāks sākuma termiņš reģistrācijai un uzņemšanai ir noteikts ne tikai ārzemniekiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs, bet arī Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kuri vidējo izglītību ir ieguvuši ārzemēs. Šāds regulējums ir noteikts, lai netiktu diskriminēti tie Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, kuri ir ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs un vēlas pretendēt uz studijām Latvijā.

 

Iepriekš noteiktais vienotais uzņemšanas termiņš jūlija sākumā, kā tas bija līdz 2011.gadam, radīja risku, ka daļa no vidējo izglītību ieguvušajiem ārzemēs neizvēlēsies Latvijas augstākās izglītības iestādes par savu studiju vietu, bet gan stāsies citu valstu augstākās izglītības iestādēs, kuru īstenotajās studiju programmās uzņemšana tiek organizēta ātrāk.

 

Tāpēc bija svarīgi radīt iespēju augstākās izglītības iestādēm uzsākt šādu personu reģistrēšanu un uzņemšanu ātrāk. Saskaņā ar Augstskolu likuma 46.panta trešo daļu personas, kuras ir ieguvušas vidējo izglītību ārvalstīs, pilna un nepilna laika bakalaura un profesionālajās studiju programmās, kurās uzņemšanas prasība ir iepriekš iegūtā vidējā izglītība, var tikt uzņemtas bez centralizēto eksāmenu kārtošanas. Līdz ar to rasta iespēja noteikt ātrāku ārvalstu potenciālo reflektantu reģistrēšanas un uzņemšanas termiņu.

 

Ņemot vērā to, ka ir noteikti divi dažādi sākuma termiņi uzņemšanai studiju programmās pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas (ja minētajās studiju programmās nav noteikts studējošo skaita ierobežojums), augstskolas un koležas varēs izvēlēties - īstenot reflektantu reģistrāciju un uzņemšanu divos paņēmienos vai arī vienreiz, proti, uzsākot visu reflektantu reģistrāciju un uzņemšanu no 2015.gada 1.jūlija.

 

Ātrāka reģistrēšanas termiņa noteikšana ārvalstu personām veicinās Latvijas augstākās izglītības iestāžu eksportspēju, kas nacionālās politikas plānošanas dokumentos ir izvirzīta kā viena no augstākās izglītības attīstības prioritātēm.

0
Autors:Izglītības parvalde
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi
13. decembrī, 11:32 “Maxima Latvija” kļūst par IIHF Pasaules čempionāta hokejā 2023 pirmo oficiālo partneri Latvijā
28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)
31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti