Ārzemēs vidējo izglītību ieguvušie mācībām Latvijā varēs pieteikties jau no 16.marta 0

Otrdiena, 10 mar 2015, 15:14 Versija drukāšanai

Ārzemēs vidējo izglītību ieguvušie mācībām Latvijā varēs pieteikties jau no 16.marta
Ar šodien Ministru kabinetā pieņemto lēmumu noteikts, ka reflektantus pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas augstskolas un koledžas var sākt reģistrēt un uzņemt no 2015.gada 1.jūlija, bet reflektantus, kuri ir ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs un nepretendē uz studijām valsts finansētās studiju vietās vai studiju programmās, kurās ir noteikts studējošo skaita ierobežojums, pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas - jau no 2015.gada 16.marta.


Ātrāks sākuma termiņš reģistrācijai un uzņemšanai ir noteikts ne tikai ārzemniekiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs, bet arī Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kuri vidējo izglītību ir ieguvuši ārzemēs. Šāds regulējums ir noteikts, lai netiktu diskriminēti tie Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, kuri ir ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs un vēlas pretendēt uz studijām Latvijā.

 

Iepriekš noteiktais vienotais uzņemšanas termiņš jūlija sākumā, kā tas bija līdz 2011.gadam, radīja risku, ka daļa no vidējo izglītību ieguvušajiem ārzemēs neizvēlēsies Latvijas augstākās izglītības iestādes par savu studiju vietu, bet gan stāsies citu valstu augstākās izglītības iestādēs, kuru īstenotajās studiju programmās uzņemšana tiek organizēta ātrāk.

 

Tāpēc bija svarīgi radīt iespēju augstākās izglītības iestādēm uzsākt šādu personu reģistrēšanu un uzņemšanu ātrāk. Saskaņā ar Augstskolu likuma 46.panta trešo daļu personas, kuras ir ieguvušas vidējo izglītību ārvalstīs, pilna un nepilna laika bakalaura un profesionālajās studiju programmās, kurās uzņemšanas prasība ir iepriekš iegūtā vidējā izglītība, var tikt uzņemtas bez centralizēto eksāmenu kārtošanas. Līdz ar to rasta iespēja noteikt ātrāku ārvalstu potenciālo reflektantu reģistrēšanas un uzņemšanas termiņu.

 

Ņemot vērā to, ka ir noteikti divi dažādi sākuma termiņi uzņemšanai studiju programmās pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas (ja minētajās studiju programmās nav noteikts studējošo skaita ierobežojums), augstskolas un koležas varēs izvēlēties - īstenot reflektantu reģistrāciju un uzņemšanu divos paņēmienos vai arī vienreiz, proti, uzsākot visu reflektantu reģistrāciju un uzņemšanu no 2015.gada 1.jūlija.

 

Ātrāka reģistrēšanas termiņa noteikšana ārvalstu personām veicinās Latvijas augstākās izglītības iestāžu eksportspēju, kas nacionālās politikas plānošanas dokumentos ir izvirzīta kā viena no augstākās izglītības attīstības prioritātēm.

0
Autors:Izglītības parvalde
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti