Auto ekspluatācijas nodokļu izmaiņu dēļ 79% iedzīvotāju pārskatīs auto iegādes plānus 0

Ceturtdiena, 24 maijā 2018, 09:48 Versija drukāšanai

Auto ekspluatācijas nodokļu izmaiņu dēļ 79% iedzīvotāju pārskatīs auto iegādes plānus
Teju trešdaļa autovadītāju (27%) tuvākā gada laikā plāno iegādāties automašīnu, pārsvarā apsverot iespēju iegādāties lietotu auto (20%), liecina "Swedbank" aptaujas dati. Plānus par cita auto iegādi veicina esošā spēkrata nolietojums – auto visbiežāk ir vecāks par 10 gadiem (28%) un attiecīgi ar dažādiem defektiem (16%).


Interesanti, ka, uzlabojoties ekonomiskajai situācijai, iedzīvotāji labprātāk atkal iegādātos tādas auto markas, kā "Audi" un BMW (attiecīgi 21% un 14%), savukārt vēlme iegādāties "Volkswagen" markas automobili ir krietni kritusies (no 25% pērn uz 14% šogad).

 

Par labu jauna auto iegādei liek domāt arī no nākamā gada gaidāmās izmaiņas auto ekspluatācijas nodoklī, kas paredz lielākas izmaksas automašīnām ar lieliem motoriem un CO2 izmešiem. Kopumā 79% iedzīvotāju gaidāmās izmaiņas liks pārskatīt savus auto iegādes plānus. Puse (51%) norāda, ka rūpīgāk iepazīsies ar automašīnas tehniskajiem parametriem un izvēlēsies ekspluatācijā lētāku modeli, savukārt katrs piektais centīsies automašīnu iegādāties vēl šogad.

 

"Līdz ar iedzīvotāju optimisma atgriešanos pēdējo gadu laikā tirgū vērojams aizvien lielāks pieprasījums pēc līzinga pakalpojuma. Piemēram, pērn, pēc "Swedbank" datiem, jauno auto līzinga tirgus audzis par trešdaļu, un kopumā četras no desmit mašīnām tiek pirktas no salona jeb pilnīgi jaunas," norāda Kaspars Sausais, "Swedbank" privātpersonu auto finansēšanas atbalsta nodaļas vadītājs.

 

"Arī līzinga tirgus daļa nupat sasniegusi pēdējo desmit gadu lielāko rādītāju – 70% auto iegādes darījumu cilvēki izvēlas tieši līzinga pakalpojumus. To galvenokārt veicinājušas gan šī brīža zemās procentu likmes, gan arī ekonomikas cikls kopumā – joprojām virzāmies augšup. Līdz ar to iespēja iegādāties jaunu auto iedzīvotājiem kļuvusi daudz pieejamāka un pirkumus veikt mudina arī kopējā pārliecība par savām finansēm," skaidro "Swedbank" pārstāvis.

 

"Arī no 2019. gada gaidāmās izmaiņas, kas paredz transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa likmes diferencēt pēc spēkrata oglekļa dioksīda (CO2) izmešu apmēra, iedzīvotājiem arvien biežāk liek apsvērt jauna auto iegādi. Piemēram, tādam spēkratam kā "Dodge Grand Caravan" ekspluatācijas nodoklis no 408 eiro šogad 2019. gadā pieaugs līdz 708 eiro, savukārt "Lexus IS" markas hibrīdauto nodoklis samazināsies no 162 eiro uz 48 eiro 2019. gadā. Jāatzīmē, ka atsevišķām auto markām nodokļu apmērs nemainīsies vai būs minimāls, tāpēc, ja vien iedzīvotāju plānos ir doma par auto iegādi, noteikti būtu jāpievērš uzmanība auto uzturēšanas izmaksām," mudina Sausais.

 

Lai arī šobrīd Latvijas auto parks ir salīdzinoši vecs, pamazām pieaug arī jaunu auto īpatsvars, ko apliecina arī aptaujas dati – 7% iedzīvotāju plāno iegādāties pilnīgi jauno auto, kam seko vēlme iegādāties līdz piecus gadus jaunu spēkratu (7%). Savukārt piecus līdz desmit gadus veca spēkrata iegādi apsver katrs desmitais (12%) autovadītājs. Zīmīgi, ka 24% iedzīvotāju, kas vispār apsver auto iegādi tuvākā gada laikā, šis būs viņu pirmais auto.

 

Ja līdz šim par labu konkrētas markas automobiļa iegādei noteica tas, vai iedzīvotāji plānoja iegādāties jaunu vai lietotu spēkratu, tad šogad situācija jau kļuvusi līdzīgāka – kā jaunu, tā lietotu auto segmentā iecienītāko marku topā atgriezušās ir "Audi" un BMW markas automašīnas. Iegādājoties jaunu auto, iedzīvotāji priekšroku primāri dotu BMW (29%), "Audi" (13%) un "Volvo" (11%), savukārt lietotu auto segmentā TOP-3 markas ir "Audi" (24%), "Volkswagen" (16%) un BMW (9%).

 

Taču, kā rāda "Swedbank" dati, lai arī iedzīvotāji sapņo par "Audi" vai BMW, auto iegādes brīdī izvēle tiek izdarīta par labu pilsētas džipiem, no kuriem priekšgalā – "Nissan Qashqai" modelis.

 

"Swedbank" iedzīvotāju aptauja veikta šā gada aprīlī sadarbībā ar "Snapshots", aptaujājot 706 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem Rīgā, citās Latvijas pilsētās un lauku rajonos.

0
Autors:DELFI
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti