Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi 0

Ceturtdiena, 22 dec 2022, 13:31 Versija drukāšanai

Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi

Putekļu sūcēji ir būtiska sadzīves tehnika, kas palīdz uzturēt mūsu mājas tīras un brīvas no putekļiem un netīrumiem. Tomēr laika gaitā putekļu sūcēji var kļūt kaitinoši skaļi, apgrūtinot to efektīvu lietošanu. Ja kādreiz esat saskāries ar nesamērīgi skaļu putekļu sūcēju, jūs zināt, cik tas var būt kaitinoši.


Putekļsūcēji var kļūt skaļi dažādu iemeslu dēļ, piemēram, aizsērējuši filtri, nodilušas siksnas, vaļīgas vai bojātas daļa. Lai putekļsūcējs nekļūtu skaļš, ir svarīgi uzturēt tīrus filtrus, pārbaudīt siksnas un izmantot konkrētajam darbam atbilstošu putekļsūcēju.

 

Ir daži iemesli, kāpēc putekļsūcēji var kļūt skaļi:

 

Netīri filtri: putekļu sūcējiem ir filtri, kas palīdz uztvert putekļus un netīrumus, un laika gaitā šie filtri var tikt aizsērēti ar dažādiem gružiem. Kad filtri ir aizsērējuši, tas var ierobežot gaisa plūsmu un apgrūtināt putekļu sūcēja darbu, kā rezultātā rodas skaļš troksnis.

 

Nolietotas siksnas: putekļsūcējiem ir siksnas, kas palīdz darbināt birstes rullīti, kas palīdz izkustināt paklāju un atbrīvot netīrumus. Ja siksnas ir nolietojušās vai bojātas, birstes rullītis var izlaist apgriezienus vai kustētiem tam neparedzētā veidā, izraisot skaļu troksni.

 

Vaļīgas vai bojātas daļas: putekļsūcējiem ir dažādas daļas, kas laika gaitā var kļūt vaļīgas vai bojātas, tostarp birstes rullītis, gultņi un motors. Ja kāda no šīm daļām ir bojāta vai vaļīga, putekļsūcējs var radīt skaļu troksni.

 

Šķēršļi: dažreiz priekšmeti var iestrēgt birstes rullī vai citās putekļu sūcēja daļās, izraisot skaļu troksni. Tas var notikt, ja sūcāt lielus gružus vai ja putekļsūcējs ir bijis ilgu laiku atstāts bez kopšanas un tajā ļauts uzkrāties netīrumiem un putekļiem.

 

Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi

 

Tātad, ko jūs varat darīt, lai putekļsūcējs nekļūtu pārāk skaļš? Šeit ir daži padomi.

 

Uzturiet filtrus tīrus: regulāra putekļsūcēja filtru tīrīšana vai nomaiņa var palīdzēt novērst aizsērēšanu un nodrošināt pareizu gaisa plūsmu. Tas var palīdzēt novērst to, ka putekļsūcējs kļūst skaļš, un padarīt to efektīvāku netīrumu un gružu savākšanā.

 

Pārbaudiet siksnas: regulāri pārbaudiet putekļsūcēja siksnas, lai pārliecinātos, ka tās ir labā stāvoklī. Ja siksnas ir nolietojušās vai bojātas, nomainiet tās. Ja neziniet kā to darīt vai jums šķiet, ka to būtu jādara speciālistam, tad noteikti meklējiet palīdzību pie sadzīves tehnikas servisa profesionāļiem.

 

Uzturiet putekļsūcēju tīru: Regulāra putekļsūcēja tīrīšana var palīdzēt novērst šķēršļus un nodrošināt, ka visas daļas darbojas pareizi. Tas var palīdzēt novērst skaļus trokšņus, kā arī pagarināt putekļsūcēja kalpošanas laiku, kas noteikti ir ļoti būtisks ieguvums.

 

Izmantojiet darbam piemērotu putekļu sūcēju: dažādi putekļsūcēji ir paredzēti dažādām virsmām un netīrumu veidiem. Ja izmantojat putekļu sūcēju, kas nav paredzēts tīrāmajai virsmai, tas var izraisīt putekļsūcēja neefektīvāku darbību un kļūt skaļš. Vienmēr pārliecinieties, vai izmantojat darbam piemērotu putekļu sūcēju.

 

Ievērojot šos padomus, jūs varat novērst putekļu sūcēja pārāk lielu troksni, kas ir neizbēgami, ja ierīce netiek izmantota un kopta pienācīgi, kā arī nodrošināt tā efektīvu un vienmērīgu darbību. Regulāra apkope var palīdzēt pagarināt putekļu sūcēja kalpošanas laiku un padarīt to efektīvāku mājas tīrīšanā. Tāpēc vienmēr ir labāk rūpīgi rūpēties par savu sadzīves tehniku, lai tā sniegto komfortu jūsu ikdienai varētu baudīt pēc iespējas ilgāk.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz
22. februārī, 16:30 Daugavpilī atdzimst tūrisma industrija
16. februārī, 16:51 SKINPRO centrs - pārkāpj robežas, laipni lūdzam mūsu jaunajā filiālē!
2. februārī, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
27. janvārī, 18:43 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 8)
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
30. decembrī, 19:33 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 7)
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti