Alerģijas mēnesī izglītos, kā izvairīties no alerģijas rašanās 0

Pirmdiena, 08 jūn 2015, 13:51 Versija drukāšanai

Alerģijas mēnesī izglītos, kā izvairīties no alerģijas rašanās
Pasaules Veselības organizācija uzskata, ka nākotnē ar alerģiju un tās slimībām saskarsies gandrīz katrs otrais eiropietis. Neutral akadēmijas veiktā aptauja liecina, ka Latvijā 39% aptaujāto saskaras ar alerģiju, kas atbilst vidējai Eiropas valstu saslimstības prevelancei.


Alergologi aicina pievērst arvien lielāku sabiedrības uzmanību alerģijai kā slimībai, kuras izplatība pasaulē ir pielīdzināma jau epidēmijai un ar kuru saslimšanas kļūst arvien smagākas. Tādēļ Neutral akadēmija, kurā ir apvienojušies alergologi un zīmols Neutral, līdz pat mēneša beigām aicina iedzīvotājus Latvijā iesaistīties akcijā „Diena BEZ alerģijas” un apzināties alerģijas cēloņus, ko veicina mūsu ikdienas paradumi un piesārņotā vide.

 

Tās ietvaros Neutral akadēmijas alergologi aicina iedzīvotājus vismaz vienu dienu izmainīt savus un ģimenes paradumus, tādā veidā samazinot alergēnu veidošanos, kas veicina alerģiju un ar to saistītu slimību veidošanos. Vienlaikus no 12. – 14. jūnijam Lucavsalā (Rīgā) notiks akcija “Diena BEZ alerģijas”, kurā alergologs sniegs padomus un konsultācijas par saslimstību ar alerģijām, kā arī bērni varēs darboties speciālās meistarklasē un uzzināt, kā sevi pasargāt no alerģijas rašanās.

 

Neutral akadēmijas alergologi šo gadu ir pasludinājuši par Bērnu gadu, aicinot daudz lielāku uzmanību pievērst esošo un topošo vecāku paradumiem un neveicināt alergēniem bagātas vides veidošanos. Jo vecāki ilgāk pirms bērna dzimšanas lielāku uzmanību pievērsīs savam dzīvesveidam, jo vēlāk paši un bērni būs mazāk pakļauti alerģiskām izpausmēm.

 

Dace Kārkliņa, Neutral akadēmijas alergoloģe: “Galvenokārt alerģijas veidošanās vaininieks ir mūsu dzīvesveids un produktu izvēle, ko izdarām ik uz soļa. Ilgstoši saskaroties ar atsevišķiem alergēniem, tie veicina alerģisku izpausmju rašanos. Tāpēc mums pašiem ik uz soļa būtu jāpiedomā pie saviem paradumiem un daudz rūpīgāk jāiepazīst produktus, lai, piemēram, mazgāšanas un ķermeņa kopšanas līdzekļi būtu nealerģiski, bet pārtika pēc iespējas dabiskāka. Tikai tā mēs varam pasargāt sevi no alerģijas attīstīšanās dzīves laikā un arī nākamās paaudzes, lai alerģiskas izpausmes tām neiedzimst no vecākiem.”

 

Pieci padomi dzīvesveida maiņai


Neutral akadēmijas eksperti iesaka piecas lietas, kas būtu jāmaina „Diena BEZ alerģijas” ietvaros. Šie padomi ir īpaši svarīgi tiem, kas vēl nesaskaras ar alerģiju:

 

  •  Izvēlieties uzturā tikai dabīgus produktus, kas nesatur mākslīgus uzlabotājus un kas audzēti pēc iespējas dabiskākos apstākļos;
  •  Atceraties, ka tīrība mājās un personīgā higiēna ir svarīga, bet nepārspīlējiet ar to, jo pārlieku sterilā vide mazina mūsu imūnsistēmas aizsardzības spējas;
  •  Izvairieties no kaitīgiem ieradumiem, piemēram, smēķēšanas, kas arī ir viens no alerģiju veicinošiem faktoriem. Tāpat svarīgi neuzturēties smēķējošu cilvēku tuvumā;
  •  Alerģijas daudz vairāk ir novērojamas pilsētniekiem, un pie tā vainīgs ir arī piesārņotais gaiss un vide, kurā ikdienu uzturamies. Pēc iespējas vairāk izvēlaties uzturēties dabiskā vidē – laukos, mežā, pludmalē un citviet, kur nav izplūdes gāzu un CO2 kopumā radītais piesārņojums;
  • Pievērsiet uzmanību savam dzīvesveidam kopumā – cik tas ir dabīgs un draudzīgs jūsu organismam?! Atceraties, ka mūsdienās arvien vairāk ar alerģiju saskaras bērni agrā vecumā, kas visticamāk ir mūsu dzīvesveida un uztura rezultāts.

 

Par Neutral akadēmiju


Neutral akadēmijas alergologi norāda, ka pēdējos gados gan Latvijā, gan pasaulē ir novērojama tendence, ka saslimšanas ar alerģiju kļūst smagākas. Tāpēc ir svarīgi, lai iedzīvotāji sekotu līdzi saviem ieradumiem un neveicinātu alergēniem bagātas vides veidošanos, it īpaši akcentējot sabiedrības paradumu maiņu saistībā ar mākslīgi uzlabotu vidi.

 

Neutral akadēmijas mērķis ir izglītot sabiedrību par drošu un brīvu vidi no alergēniem. Tās izveidē apvienojušies Latvijas alergologi un zīmols Neutral, kas vairāk nekā 25 gadus saka alerģijai “Paldies, nē” un cītīgi strādā, lai radītu maigus un kvalitatīvus produktus personīgai higiēnai bērniem un pieaugušajiem, kā arī veļas mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļus. Tie nesatur krāsvielas, smaržvielas un citas nevajadzīgas piedevas, kas rada smaržīgumu, tīrības un baltuma efektu Vairāk par alerģijām un to radītajām slimībām lasiet un uzdodiet jautājumus Neutral akadēmijas ekspertiem www.neutralakademija.lv.

 

 

0
Autors:Slimību profilakses un kontroles centrs
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti