Atkritumu apsaimniekotājs "Clean R" pērn nopelna 1,3 miljonus eiro 0

Trešdiena, 10 jūn 2015, 09:29 Versija drukāšanai

Atkritumu apsaimniekotājs "Clean R" pērn nopelna 1,3 miljonus eiro
Atkritumu apsaimniekotājs "Clean R" (iepriekš "L&T") pērn strādāja ar 17,839 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2013.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 3,5% - līdz 1,302 miljoniem eiro, liecina datubāzē "Lursoft" publicētais finanšu pārskats.


Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2014.gadā nozarē nav notikušas būtiskas pārmaiņas, kas būtu ietekmējušas "Clean R" darbību kopumā. Diskusijas nozarē raisīja 2010.gadā pieņemtais Atkritumu apsaimniekošanas likums, kas līdztekus pašvaldību organizētai sadzīves atkritumu apsaimniekošanas sistēmai, paredzēja atkritumu radītājiem, kuri atbilstoši normatīvajiem aktiem par dabas resursu nodokļa piemērošanu atbrīvoti no dabas resursu nodokļa samaksas un atbilst Ministru kabineta noteiktiem kritērijiem, iespēju patstāvīgi izvēlēties savu atkritumu apsaimniekotāju. "Tāpat priekšnosacījumus pakalpojumu attīstībai noteica arvien pieaugošais pieprasījums pēc dalītās atkritumu savākšanas sistēmu izveides, ko sabiedrība vērtē kā pozitīvu tendenci," norāda kompānijā.

 

"Clean R" vadība atzīmē, ka pārskata gadā uzkopšanas pakalpojumu nozarē bija vērojama pieaugoša konkurence, ko pastiprina iespējamais nozarē esošo "pelēko" uzņēmumu īpatsvars, un tas kopumā nelabvēlīgi ietekmē nozares un tās uzņēmumu rentabilitāti. Neskatoties uz sarežģīto situāciju, "Clean R" ir saglabājusi vadošu pozīciju nozarē ar būtisku tirgus daļu, piebilst uzņēmumā.

 

Vadības ziņojumā sacīts, ka būtiskākās pārmaiņas pērn saistītas ar to, ka martā uzņēmumam mainījās īpašnieki un to iegādājās kompānija "Bioinvest".

 

Atkritumu apsaimniekošanas jomā "Clean R" 2014.gadā turpināja tirgus paplašināšanu, sākot atkritumu izvešanu Daugavpilī, Inčukalnā, kā arī Ozolnieku un Sējas novadā. "2014.gadā noslēgtie atkritumu savākšanas līgumi nozīmē gan būtisku tirgus daļas pieaugumu Latvijā, gan savākto atkritumu apjoma pieaugumu," skaidro kompānijā.

 

"Clean R" vadība norāda, ka uzņēmuma nākotnes perspektīvas vērtējamas pozitīvi. "Gan atkritumu savākšanas, gan uzkopšanas nozarē "Clean R" ir kļuvusi par vienu no vadošajiem nozares uzņēmumiem un plāno turpināt iesākto izaugsmes tempu - jaunu teritoriju apgūšanā, kā arī paplašinot piedāvāto pakalpojumu klāstu," teikts vadības ziņojumā.

 

Vienlaikus kompānijas nākotnei būs svarīga tās sniegto pakalpojumu cenu dinamika. Pēdējo gadu tendence gan atkritumu apsaimniekošanas, gan telpu uzkopšanas tirgū liecina par strauju cenu kritumu dempinga rezultātā, kas liedz nozarei attīstīties kopumā un veikt atbilstošus kapitālieguldījumus "Clean R" infrastruktūrā, atzīmē uzņēmumā.

 

"Clean R" vadības ziņojumā teikts, ka tā stratēģijas pamatelements ir attīstīt kompāniju par efektīvu un ilgtspējīgu sabiedrību, investējot tehnoloģijā, klientu servisa un personāla attīstībā, apgūstot un ieviešot jaunākās tendences atkritumu apsaimniekošanā, samazinot atkritumu apsaimniekošanas rezultātā radīto vides piesārņojumu, mērķtiecīgi paplašinot otrreiz izmantojamo atkritumu savākšanu, veidojot dalīto atkritumu savākšanu un attīstot sadzīves atkritumu šķirošanu un pārstrādi

 

2013.gadā "Clean R" strādāja ar 16,419 miljonu eiro apgrozījumu un 1,258 miljonu eiro peļņu.

 

"Clean R" pamatdarbības virzieni ir atkritumu apsaimniekošanas un uzkopšanas pakalpojumi . Uzņēmums Latvijas tirgū ienāca 2003.gadā. Kompāniju pērn iegādājās uzņēmums "Bioinvest". Uzņēmuma pamatkapitāls ir 426,9 tūkstoši eiro.

Autors:BNS
Foto:daugavpils.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti