Baumo par smagi slimā Dāvja ģimenes apstākļiem 0

Pirmdiena, 05 jan 2015, 10:53 Versija drukāšanai

Baumo par smagi slimā Dāvja ģimenes apstākļiem
Bērnu slimnīcas fonds atspēkoja sociālajos tīklos izplatītās un atsevišķos interneta portālos pārpublicētās baumas par deviņgadīgā Dāvja, kura ārstēšanai sabiedrība ziedoja līdzekļus, ģimenes apstākļiem.


Vairāki interneta "komentētāji" baumoja, ka Dāvja ģimene dzīvojot Lielbritānijā, un pauda viedokli, ka šī iemesla dēļ jūtas maldināti, jo esot uzskatījuši, ka ziedojuma saņēmēji dzīvo Latvijā.

 

Bērnu slimnīcas fonds savā "Facebook" kontā norāda, ka Dāvja ģimene atgriezusies Latvijā pagājušā gada sākumā pēc četru gadu uzturēšanās Lielbritānijā. Savukārt Dāvja slimība sākās pēkšņi pagājušā gada jūnijā, kas kliedē iespējamas aizdomas par to, ka ģimene varētu būt atgriezusies Latvijā ārstniecības nolūkā, un tādā veidā būtu maldināti ziedotāji.

 

Fonds uzsver, ka tā prioritāte vienmēr ir bērns un viņa veselība, un aktīvas ekonomiskas migrācijas apstākļos nevienam bērnam nav jāuzņemas atbildība par to, kurā valstī un cik ilgi viņš iepriekš ir dzīvojis.

 

Jāatgādina, ka deviņgadīgais Dāvis, kuram konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, par saziedotiem un valsts piešķirtiem līdzekļiem tika nogādāts ārstēšanai ASV. Tur viņam veiksmīgi veikta operācija un no slimnīcas ASV zēns tiks izrakstīts jau pirmdien, 5. janvārī, bet drīz pēc tam varēs atgriezties Latvijā, pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

 

ASV ārsti gan vēl meklēs Dāvja saslimšanas cēloni, taču viņi jau tagad uzskata, ka Dāvja veselības stāvoklis šobrīd ir tik labā stāvoklī, ka viņam nav jāatrodas slimnīcā.

 

Dāvja ārstēšana bija iespējama vienīgi ASV, Filadelfijā. Ārstēšanai bija nepieciešami 427 500 ASV dolāri jeb aptuveni 348 000 eiro. Iedzīvotāji dažu dienu laikā saziedoja 317 173,95 eiro, savukārt valsts piešķīra 100 000 eiro.

 

Dāvis ir pirmais pacients, kuram ir nepieciešama ārstēšana ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas ir tik augstas.

 

 

0

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti