Asociācija: agros kartupeļus vāks pēc divām nedēļām; cenas zemākas nekā pērn 0

Trešdiena, 08 jūl 2015, 10:20 Versija drukāšanai

Asociācija: agros kartupeļus vāks pēc divām nedēļām; cenas zemākas nekā pērn
Lai arī pirmie vietējie agrie kartupeļi tirdzniecībā nonāca jūnija beigās, masveidā tos varētu sākt vākt pēc apmēram divām trijām nedēļām, aģentūrai BNS sacīja Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle.


Viņa atzīmēja, ka savukārt pārējos kartupeļu masveidā plānots sākt rakt augusta otrajā pusē. "Tāda masveida kartupeļu rakšana nebūs ātrāk kā augusta otrajā pusē. Tagad rok tikai tik, cik dienā pārdod," sacīja Kraukle, piebilstot, lai arī kartupeļi pagaidām attīstībā atpaliek no pērnā gada, pagaidām nevar apgalvot, ka tie ienāksies vēlāk, jo tie var straujāk iziet citus augšanas etapus un attīstības ziņā panākt nokavēto.

 

Tāpat Kraukle norādīja, ka vietējie agrie kartupeļi šogad ir nedaudz lētāki kā pirms gada. "Pirmā kartupeļu raža šogad ir mazdrusciņ vēlāk nekā pērn. Tirgū jau ir daudz poļu vai leišu kartupeļu un tādējādi pirmos Latvijas kartupeļus ir jāpārdod par zemāku cenu," viņa sacīja, piebilstot, ka cenas turpmākajos mēnešos būs atkarīgas no ievesto kartupeļu daudzuma un vietējām ražām.

 

Pēc Kraukles teiktā, šā gada kartupeļu ražas apmērus būs iespējams izvērtēt pēc apmēram divām nedēļām. Lai arī kartupeļu bumbuļi šogad nav aizmetušies rekordlielā daudzumā, to nav arī ļoti maz, līdz ar to ražas apmērs dažādās saimniecībās var būt atšķirīgs. "Ir ļoti dažādi stādīšanas apstākļi. Ir [saimniecības], kur ir dzirdamas ļoti labas atsauksmes," viņa sacīja.

 

Pašvaldības uzņēmuma "Rīgas Centrāltirgus" mārketinga direktors Ivars Jakovels aģentūrai BNS pastāstīja, ka jaunie kartupeļi centrāltirgū maksā no 40 centiem līdz vienam eiro kilogramā un pārdošanā ir no pagājušās nedēļas.

 

Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības mērķis ir apvienot kartupeļu audzētājus un pārstrādātājus, lai koordinētu biedrības biedru savstarpējo darbību kopīgu interešu aizstāvēšanai, veicinātu sadarbību, tirgus attīstību un iekšējā tirgus aizsardzību, kā arī, lai pārstāvētu savu biedru intereses attiecībās ar valsts varas, pārvaldes un citām institūcijām Latvijā un ārzemēs, kuru darbība ietekmē biedrības biedru intereses.

0
Autors:BNS
Foto:stepandstep.ru

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti