Izsludināts ceturtais Latvijas Kultūras kanona konkurss vidusskolēniem 0

Ceturtdiena, 10 sep 2015, 10:04 Versija drukāšanai

Izsludināts ceturtais Latvijas Kultūras kanona konkurss vidusskolēniem
Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) izsludinājusi jau ceturto Latvijas Kultūras kanona konkursu vidusskolēniem, kas šoreiz notiks Raiņa un Aspazijas jubilejas gada programmas ietvaros, aģentūrai BNS pastāstīja LKA pārstāve Aija Lūse.


Latvijas Kultūras kanona konkurss vidusskolēniem norisināsies no šā gada 2. novembra līdz nākamā gada 27.martam. Konkursa moto ir "Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos".

 

Šā gada konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Raiņa un Aspazijas literārajā daiļradē apliecinātajām Latvijas kultūras vērtībām un idejām; aktualizēt to saikni ar mūsdienu cilvēku dzīvesveidu, attiecībām, uzvedības modeļiem, interesēm un mērķiem; radīt priekšnosacījumus skolēnu radošo prasmju attīstībai skatuves mākslas jomā, kā arī popularizēt kulturoloģijas un citus humanitāro un sociālo zinātņu mācību priekšmetus. Konkursā aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo, tostarp mazākumtautību, skolu 10.–12.klašu skolēni, mākslas un mūzikas vidusskolu vecāko kursu audzēkņi.

 

Pirmajā konkursa kārtā jaunieši izvēlēsies divas no Raiņa vai Aspazijas darbos risinātajām tēmām, notikumiem vai situācijām un par tām vāks materiālus. No apkopotā materiāla komandas par divām tēmām izveidos scenārija idejisko vīziju skatuves mākslas performancei. Vīzijas skatuves mākslas performancei dalībnieki prezentēs konkursa pirmajā kārtā, kas notiks Latvijas reģionos.

 

Otrajā kārtā skolēnu komandas profesionāļu vadībā turpinās strādāt pie vienas no izvēlētajām tēmām, veidojot skatuves mākslas performances scenārija skici un tā realizāciju radošās darbnīcas noslēgumā. Otrās kārtas finālisti saņems 200 eiro finansiālu atbalstu savas performances realizācijai. Konkursa finālā dalībnieki darba rezultātu – skatuves mākslas performanci jeb Raiņa vai Aspazijas tematikas atspoguļojumu skatuviskā darbībā – izrādīs uz LKA Teātra mājas "Zirgu Pasts" skatuves.

 

Konkursa fināla performances vērtēs konkursa rīkotāju izveidota žūrija, kuras sastāvā būs pārstāvji no Saeimas, Kultūras ministrijas, Valsts izglītības satura centra, Latvijas Nacionālā kultūras centra, Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas teātriem.

 

Lai pieteiktos konkursam, izglītības iestādei jāizveido komanda triju skolēnu sastāvā, kuru vada skolotājs, un līdz 19.oktobrim jāaizpilda pieteikuma formu tiešsaistē http://ej.uz/kanona_konkurss_2015.

 

Konkursu organizē LKA sadarbībā ar Kultūras ministriju un Valsts izglītības satura centru.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)
31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti