Asociācija: dzērveņu raža šogad Latvijā būs sliktāka nekā pērn 0

Piektdiena, 11 sep 2015, 08:00 Versija drukāšanai

Asociācija: dzērveņu raža šogad Latvijā būs sliktāka nekā pērn
Dzērveņu raža šogad jūnija salnu dēļ Latvijā būs sliktāka nekā pērn, aģentūrai BNS sacīja Latvijas Augļkopju asociācijas pārstāve un ogu pārstrādātāja "Very Berry" valdes priekšsēdētāja Gundega Sauškina.


Viņa pastāstīja, ka jūnijā bija salnas un lielai daļai dzērveņu audzētāju nav laistīšanas sistēmu, lai ogulājus pasargātu no bojājumiem. "[Raža] būs sliktāka tāpēc, ka daudziem nav laistīšanas sistēmas, lai varētu cauru nakti [ogulājus] liet un sargāt," sacīja Sauškina, piebilstot, ka savukārt mazākumam dzērveņu audzētāju, kam ir laistīšanas sistēmas, piemēram, "Very Berry", raža šogad būs labāka.

 

Sauškina arī piebilda, ka "Very Berry" plāno sākt vākt ražu 21.septembrī, kas ir nedaudz vēlāk nekā pērn, kad uzņēmums sāka novākt dzērveņu ražu 18.septembrī.

 

Vienlaikus viņa teica, ka dzērveņu kvalitāte šogad ir padevusies ļoti laba. "Mums ir ļoti laba kvalitāte un es domāju, ka tiem, kam ogas šogad būs, arī būs laba kvalitāte. Bija gan saule, gan mitrums, vienīgais pavasaris bija ļoti auksts un garš, līdz ar to ogulāji ziedēja ļoti ilgi un tiem [ogu audzētājiem], kam nebija blakus bites, varētu būt problēmas ar apputeksnēšanos - bija auksts un ziedēšanas laikā bites maz lidoja ārā. Tur varētu būt kādas neieviesošās ogas," sacīja Sauškina.

 

Viņa piebilda, ka, piemēram, melleņu audzētājiem garā ziedēšanas perioda pavasarī dēļ daļa ogu šogad nav nogatavojušās. "Mellenēm ogas ieviesās ļoti vēlu un pirmo reizi ir tā, ka vēl tagad krūmos ir aizmetušās ļoti daudz mazu, zaļu ogu. Tā kā mellenes var nenogatavoties," sacīja Sauškina.

 

LAA apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

0
Autors:BNS
Foto:freeimages.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
30. aprīlī, 11:51 Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
27. aprīlī, 12:37 Par apkures atslēgšanu un darbiem iedzīvotāju dzīvokļos
19. aprīlī, 15:18 Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus
18. aprīlī, 09:08 Aktieri Dmitrijs Nazarovs un Olga Vasiļjeva pēc aizbraukšanas no Krievijas kāps uz skatuves Daugavpilī ar programmu „L'amour-mur” vai „Ačgārnā lielvalsts”
10. aprīlī, 18:05 Liels Stand Up koncerts Daugavpilī
4. aprīlī, 13:42 Grupa “A-Europa” ar “dzīvo” koncertu Daugavpils Kultūras pilī
3. aprīlī, 13:00 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 10)
31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti