Belēvičs apsver Saeimas deputāta mandāta nolikšanu; ministra posteni neatstās 0

Ceturtdiena, 15 okt 2015, 11:49 Versija drukāšanai

Belēvičs apsver Saeimas deputāta mandāta nolikšanu; ministra posteni neatstās
Pēc kārtējā Korupcijas un apkarošanas biroja (KNAB) saņemtā lūguma izdot administratīvajai sodīšanai veselības ministrs un Saeimas deputāts Guntis Belēvičs (ZZS) apsver nolikt deputāta mandātu.


Belēvičs ir vienīgais no valdības ministriem, kurš nav nolicis Saeimas deputāta mandātu uz laiku, kamēr atrodas ministra amatā. Ministru vietā Saeimā tā dēvētos mīkstos mandātus ieguvuši citi politisko spēku pārstāvji.

 

Politiķis sacīja, ka apsver nolikt deputāta mandātu uz laiku, kamēr atrodas ministra amatā, "lai manu kolēģu, deputātu laiks nav jāšķērdē šādu olu čaumalu vērtu jautājumu dēļ".

 

Viņš ironizēja, ka pēc četrām Izraēlā pavadītajām dienām kļuvis par sabiedrībā apspriestu cilvēku.

 

Lēmumu par to, vai nolikt Saeimas deputāta mandātu Belēvičs plāno pieņemt pirmdien pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu ("Vienotība"), kas plānota pēc Ministru kabineta komitejas sēdes.

 

"Es izrunāšos ar premjerministri par to, ko es plānoju. Un man ir arī ļoti svarīgi dzirdēt, kā viņa vērtē manis līdz šim paveikto. Tad es arī izlemšu, vai man vajag nolikt deputāta mandātu, un ātri tikt ar visām šīm lietām galā. Bet man nav neviena interešu konflikta," viņš sacīja.

 

Pēc Belēviča domām, KNAB lūgšana kārtējo reizi viņu izdot administratīvajai sodīšanai ir nevajadzīga nodokļu maksātāju naudas šķērdēšana.

 

"KNAB darbinieki ļoti labi zina, ka tiesā es gūtu savu taisnību, jo nevar proponēt, ka ir interešu konflikts, neindividualizējot labumu. Nevienā no šiem gadījumiem KNAB darbinieki to nav izdarījuši".

 

Savukārt Straujuma paudusi, ka rūpīgi seko līdzi Belēviča darbībai, un ir izskanējušas jaunas ziņas par iespējamām reformām.

 

Jau ziņots, ka KNAB lūdzis Saeimu izdot administratīvajai sodīšanai Belēviču saistībā ar rīkojumu par viņa dēla iecelšanu Farmācijas jomas konsultatīvajā padomē, apstiprināja KNAB pārstāve Laura Dūša.

 

Dūša pastāstīja, ka Belēvičs maijā izdeva rīkojumu, saskaņā ar kuru par Farmācijas jomas konsultatīvās padomes locekli tika apstiprināts viņa dēls Artūrs Belēvičs. Savukārt jūnijā ministrs izdeva rīkojumu, ar kuru no padomes tika izslēgts viņa dēls. KNAB uzskata, ka tādējādi Belēvičs veica darbības, kuras ietekmē vai varētu ietekmēt viņa dēla personiskās vai mantiskās intereses un līdz ar to nonācis interešu konfliktā.

 

Iepriekš Saeima piekrita veselības ministra un deputāta Belēviča administratīvajai sodīšanai pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lūguma par amatpersonas deklarācijā nenorādītu viena miljona eiro lielu aizdevumu.

 

VID konstatēja, ka Belēvičs nav ievērojis deklarācijas iesniegšanas termiņu un nav norādījis tajā izsniegtu aizdevumu viena miljona eiro apmērā, līdz ar to viņš ir pārkāpis normatīvajos aktos noteiktās prasības. Ministram 9.septembrī VID sastādījis administratīvā pārkāpuma protokolu par deklarācijas aizpildīšanas un iesniegšanas kārtības neievērošanu. Lietas materiāli tika nodoti VID Finanšu policijas pārvaldei.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti