Kokoglēs atrastā kokaīna lietā apcietinātas divas personas 0

Sestdiena, 16 apr 2016, 07:00 Versija drukāšanai

Kokoglēs atrastā kokaīna lietā apcietinātas divas personas
Rīgā kokogļu maisos atrastā kokaīna lietā tiesa piemērojusi apcietinājumu divām no trim aizdomās turamajām personām, aģentūrai BNS pastāstīja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).


Trešajai personai piešķirts statuss "Persona, pret kuru sākts kriminālprocess". Visas trīs personas ir Latvijas pilsoņi.

 

VID neprecizēja, kāds statuss piemērots kravas saņēmējam.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka VID Muitas policijas pārvalde trešdienas vakarā kādā noliktavā Juglas ezera krastā kokogļu kravā no Paragvajas uzgājusi kokaīna partiju, kuras bruto svars ir 60 kilogrami un aptuvenā tirgus vērtība - 6 miljoni eiro.

 

Kravu no Paragvajas izsūtījusi juridiska persona, kas reģistrēta Latvijā. Tā izgājusi caur vairākām ostām, saņēmējs bija Lietuvas uzņēmums, kura īpašnieks ir Latvijas pilsonis. Aizdomas par to, ka Rīgā ienākošajā kokogļu kravā ir kokaīns, ir bijušas jau pirms kravas parādīšanās ostā.

 

Muitas policijas pārvaldes priekšnieks pastāstīja, ka šajā lietā tikušas veiktas vēl astoņas kratīšanas astoņās vietās. Ir aizturētas trīs personas, kas patlaban atrodas izolatorā, un kam tiks prasīts piemērot apcietinājumu. Visi trīs aizturētie ir Latvijas pilsoņi, un starp aizturētajiem ir arī Lietuvas uzņēmuma īpašnieks.

 

Aizturētās personas ir dzimušas 1968.gadā, 1962.gadā un 1973.gadā un par noziedzīgiem nodarījumiem nav iepriekš tiesātas. Ir sākts kriminālprocess par kontrabandu lielos apjomos, ko veikusi personu grupa. Par šo noziegumu var piespriest brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

 

Kokaīna maskēšanai tikuši izmantoti labi pārdomāti paņēmieni, tālab kravu izdevies atmuitot. "Noziedznieki bija rūpīgi pētījuši tehniskos līdzekļus, jo, kravu skenējot, skeneris neko neuzrādīja," stāstīja VID Muitas policijas pārvaldes priekšnieks Edijs Ceipe.

 

Viņš norādīja, ka apmānīts tikušas ne vien ierīces, bet arī narkotiku meklēšanai apmācīti suņi - tas izdevies, kokaīnu ievietojot oglēs, kā arī kokaīna iepakojumos starp polietilēna slāņiem iepildot speciāli sagatavotu šķidru vielu, ko suņi nevar saost. "Kas ir šī viela, vēl tiks noteikts ekspertīzē," sacīja Ceipe, norādot, ka šis atklājums varētu noderēt arī ārvalstu kolēģiem.

 

Savukārt VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis uzsvēra, ka šī ir lielākā pēdējos gados Latvijā atklātā kokaīna krava un viena no lielākajām atklātajām kokaīna kravām Baltijā.

 

Muitas policija, strādājot pie lietas izmeklēšanas, sadarbosies ar kolēģiem Lietuvā un Paragvajā, ar Eiropolu un, iespējams, arī ar Interpolu.

0
Autors:BNS
Foto:Flickr.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
30. aprīlī, 11:51 Kā atmest smēķēšanu? Ceļvedis pīpmanim
27. aprīlī, 12:37 Par apkures atslēgšanu un darbiem iedzīvotāju dzīvokļos
19. aprīlī, 15:18 Pirmo reizi Daugavpilī: slavenā pianiste Poļina Osetinska prezentēs pasaules kino klasikas baroka mūzikas šedevrus
18. aprīlī, 09:08 Aktieri Dmitrijs Nazarovs un Olga Vasiļjeva pēc aizbraukšanas no Krievijas kāps uz skatuves Daugavpilī ar programmu „L'amour-mur” vai „Ačgārnā lielvalsts”
10. aprīlī, 18:05 Liels Stand Up koncerts Daugavpilī
4. aprīlī, 13:42 Grupa “A-Europa” ar “dzīvo” koncertu Daugavpils Kultūras pilī
3. aprīlī, 13:00 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 10)
31. martā, 14:33 Cigaretes – sportistu lāsts
29. martā, 08:02 Berezins: “Šobrīd visiem Latvijas treneriem ir ļoti grūti”
27. martā, 10:21 05/05! "Inženieru arsenāla" lielā atklāšana!
3. martā, 08:00 Arī viena cigarete ir par daudz

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti