Kučinskis lūdzis Streļčenoku pasteidzināt izmeklēšanu par Belēviča ārstēšanos 0

Ceturtdiena, 09 jūn 2016, 10:46 Versija drukāšanai

Kučinskis lūdzis Streļčenoku pasteidzināt izmeklēšanu par Belēviča ārstēšanos
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) lūdzis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāju Jaroslavu Streļčenoku pasteidzināt izmeklēšanu jautājumā par veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) saņemtajiem veselības pakalpojumiem, aģentūrai BNS sacīja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars.


Vaivars norādīja, ka šāds lēmums pieņemts ņemot vērā masu medijos izskanējušo informāciju par veselības ministra iespējamo rīcību - izmantojot dienesta stāvokli, saņemts medicīniskais pakalpojums, apejot pacientiem noteikto rindas kārtību.

 

"Ministru prezidents Māris Kučinskis lūdz KNAB vadītāju Jaroslavu Streļčenoku pasteidzināt izmeklēšanu minētajā jautājumā, tādējādi viešot skaidrību iespējamā interešu konflikta esamībā vai neesamībā," teica Vaivars.

 

Savukārt KNAB aģentūru BNS informēja, ka izmeklēšanas laiku patlaban nevar prognozēt un tas būs atkarīgs no tā, cik ātri tiks saņemta informācija no pārbaudē iesaistītajām institūcijām.

 

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka"Latvijas Avīze" trešdien rakstīja - Belēvičs maijā Latvijas Onkoloģijas centrā, iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta operācija.

 

Ministrs Belēvičs savukārt uzsvēra, ka nav izmantojis LOC pakalpojumus izmantojis nedz par maksu, nedz par valsts līdzekļiem. Veselības ministrs uzskata, ka tiekot apmelots.

 

Viņam atbalstu pauda gan ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, gan Kučinskis. Abi politiķi norādīja, ka viņiem nav iemesla Belēvičam neticēt, savukārt, ja ministrs "melo acīs skatīdamies", tad viņam amats būs jāpamet.

 

Belēvičs sacīja, ka gan iepriekšējās nedēļas pirmdienā, gan arī šajā pirmdienā ir veicis divas operācijas, taču nevis Onkoloģijas centrā, bet gan Ādažu privātslimnīcā. Ministrs arī žurnālistiem izdalīja čeku kopijas, kuros redzams Ādažu slimnīcas pakalpojumi 30.maijā un 6.jūnijā par divām identiskām summām - 45 eiro. Čeki datēti ar plkst.7.19 un plkst.7.09.

 

Iepriekš gan Kučinskis, gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis norādīja, ka Belēvičam ir sabiedrībai vairāk jāskaidro notikušā apstākļi. Situāciju trešdien vērtēja arī ZZS Saeimas frakcijā.

 

Tāpat vēstīts, ka KNAB pieņēmis lēmumu sākt izvērtēt trešdien medijos izskanējušo informāciju par to, ka veselības ministrs Guntis Belēvcičs (ZZS), iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta operācija.

 

Jau ziņots, ka Latvijā ir rindas uz valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, jo atvēlētā kvota nav pietiekama, taču pakalpojumus var saņemt arī par maksu. Austrumu slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova skaidro, ka par maksu pakalpojumi Latvijas Onkoloģijas centrā ir pieejami ievērojami ātrāk, pat dažu dienu laikā.

0
Autors:BNS
Foto:BNS foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti